Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

крематорій у Львові

Фб Андрія Садового

Середа, 19 червня 2019, 15:45

Навколишні села ігнорять ідею крематорію від Садового

крематорій у Львові

Сільради поблизу Львова відмовилися виділити землю для будівництва крематорію у місті.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Як заявила директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Ірина Маруняк, міська рада надіслала 22 запити сільським радам, що знаходяться поблизу Львова, на виділення земельної ділянки для будівництва крематорію, проте згоди на будівництво чиновники не отримали.

За її словами, у Львівській області є 12 цвинтарів, однак лише 3 з яких є чинними – Голосківський, Сихівський та цвинтар в Рясному.

"На Янівському цвинтарі можна лише підхоронювати померлих до рідних. Відтак, діючих цвинтарів дуже мало. Також ліміт земельних ділянок цих цвинтарів вичерпується. До прикладу, найбільшим є Голосківський цвинтар, де зараз ховають найбільше людей. Однак землі під поховання там вистачить, орієнтовно, на 2 роки" – повідомила Ірина Маруняк.

Також вона зазначила, що законом України передбачено три види поховань, серед яких є кремація, і що крематорії вже збудовані в трьох великих містах України – Київ, Харків та Одеса, а 65% померлих в Києві та Харкові кремують.

Нагадаємо, нещодавно Андрій Садовий створив робочу групу для вирішення питання щодо спорудження у місті крематорія. Напередодні робоча група провела зустріч з львівським духовенством. Священники погодилися на будівництво крематорію, але за однією умови – щоб кремований прах був похований в землі.

Додамо, що наразі у Львові працює крематорій для тварин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.