Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Ілик Роман

Ілик Роман

Середа, 10 липня 2019, 12:59

Нацполіція розслідує факти корупційних зловживань чиновника МОЗ Ілика, який балотується в нардепи у 121 Дрогобицькому в.о.

Міністерство охорони здоров'я України звернулося до Нацполіції, Антимонопольного комітету і Державної аудиторської служби з ініціативою здійснити перевірку тендера на розвиток Національного інституту раку на наявність можливих порушень законодавства про державні закупівлі.

Про це повідомив Інтерфакс.

Згідно з повідомленням на сайті МОЗ, таке рішення ухвалено через розслідування порталом "Наші гроші", яке виявило в тендері ознаки потенційних порушень, зокрема йдеться про порушення в тендерній документації на реконструкцію Інституту раку.

Держпідприємство "Державний будівельний центр Міністерства охорони здоров'я України" 5 квітня 2019 року оголосило тендер на розвиток Національного інституту раку з очікуваною вартістю 2,46 млрд грн.

Роман Ілик, перебуваючи на посаді, через підконтрольний йому Державний будівельний центр МОЗу забезпечив своєму приятелю Олександру Кулаку виграш його фірмами тендеру на реконструкцію. Загальна сума контракту становила близько 2,5 мілярдів гривень.

Минулого року ДБЦ МОЗ оголосило конкурс на проведення капітальної реконструкції національного інституту раку України. Тоді ж журналісти проаналізували тендерну документацію, яку затребувало відомство, фактично підконтрольне Ілику, і припустили, що угода має корупційну складову: умови конкурсу були такими, що ніхто, окрім «своїх» фірм, їм не відповідали.

Одна з фірм, яка планувала брати участь у конкурсі, подала скаргу в АМКУ, яку було розглянуто, але жодних дій вжито не було.

У тендері перемогла фірма «Будмонтаж», зі статутним капіталом 500 гривень. Разом з нею участь у конкурсі брала фірма ТОВ "Аліас Інвест Груп". Обидві компанії подали документи з ідентичними помилками, а також мали інші ознаки, які вказували на змову учасників тендеру.

За дорученням "Будмонтаж" представляв Володимир Мірутенко, прізвище, ім’я та по-батькові якого збігається з замдиректора держпідприємства "Зовнішторгвидав", яке раніше забезпечувало роботу "Вісника державних закупівель". Ще за часів Януковича СБУ порушувало кримінальну справу проти Мірутенко за те, що він заднім числом розмістив в "Віснику" інформацію про декілька тендерів. Мірутенко уклав з прокурором угоду про визнання винуватості та в грудні 2013 року було покарано штрафом у 13,6 тис. Грн.

Крім того, ДП "ДСЦ Міністерства охорони здоров'я" за результатами тендерів уклало ще дві угоди з ТОВ "Архітектурно-будівельна компанія «Будмонтаж» з розвитку Національного інституту раку на загальну суму 124,42 млн грн. А вже через три дні були укладені додаткові угоди. Саме згідно цих умов , за рішенням підлеглих Романа Ілика  фірмі-переможцю був перерахований аванс у розмірі 30% від суми замовлення. Лише після цього у АМКУ та інших структур таки виникли питання і конкурс було відмінено.

Та незабаром оголошено новий,  в якому знову перемогла «своя» фірма. Сьогодні розслідування умов проведення останнього конкурсу перебуває в полі зору не лише Нацполіції, але й Державного Бюро розслідування.  

За інформацією з джерел в МОЗ, Роман Ілик минулого тижня подав заяву на звільнення із займаної посади за власним бажанням.  Джерело стверджує, що підставою для цього стало розслідування фактів корупції в міністерстві за його участі та участі міністра Супрун.

Нагадаємо, Роман Ілик балотується у народні кандидати у 121, Дрогобицькому виборчому окрузі на Львівщині. Раніше від був депутатом, заступником голови Львівської облради. 

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.