Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

декомунізація

texty.org.ua

Середа, 17 липня 2019, 12:05

Закон про декомунізацію визнали конституційним

декомунізація

Закон забороняє пропаганду комуністичного та нацистського режимів.

Про це повідомляється на сайті Конституційного суду України.

Вчора, 16 липня, Конституційний Суд України визнав конституційним закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки".

У Суді стверджують, що право на свободу думки і слова, вираження поглядів і переконань не є абсолютним, може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку.

"За своєю злочинною сутністю комуністичний режим і нацистський режим були однаковими, а методи здійснення ними державної репресивної політики – тотожними. Названі режими категорично заперечували можливість існування української незалежної держави, переслідували її прихильників та перешкоджали українському національному відродженню" – йдеться у повідомленні на сайті.

"Червону зірку, перехрещені серп і молот та інші символи комуністичного режиму кілька десятиліть поспіль широко використовували антиукраїнські сили для поширення атмосфери страху, ненависті та агресії, для заперечення права Українського народу на власну незалежну державу" – йдеться у рішенні. 

Саме ці символи використовували під час подій у Криму весною 2014 року.

"Символи комуністичного режиму активно застосовувалися у 2014 році для штучної дестабілізації обстановки в Україні, для виправдання анексії Російською Федерацією Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також збройної агресії та тимчасової окупації Російською Федерацією частини Донецької та Луганської областей, у межах яких незаконні збройні формування, що їх створила, підтримує та фінансує Російська Федерація, захопили органи державної влади України та місцевого самоврядування, створили окупаційну адміністрацію, позбавивши населення права на демократичне врядування, унеможливили дію Конституції України та законодавства України в цих районах, запровадили квазісудові та позасудові розправи, утримують заручників та застосовують до них катування й нелюдське поводження" - йдеться у рішенні.

А головна причина такої постанови - не допустити поверненя до тоталітарного минулого.

"Засудження Законом нацистського режиму та комуністичного режиму і встановлення заборони на використання їхньої символіки обумовлені легітимною метою – не допустити повернення до тоталітарного минулого. Така заборона покликана унеможливити будь-які спекуляції з використанням історичного минулого, пов’язаного з тоталітарними режимами, не допустити звеличування цих режимів, виправдання їх злочинів" - наголосили у суді.

Нагадаємо, 9 квітня 2016 року Верховна рада заборонила використання комуністичної символіки. Депутати підтримали закон "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Додамо, закон про декомунізацію ухалили у 2015 році, а у 2017 надійшло звернення до КС про його скарження.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.