Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Новини

е-послуги

е-послуги

city-adm.lviv.ua

Вівторок, 30 липня 2019, 12:06

В Україні з'явиться єдиний портал е-послуг

Зеленський видав указ про створення єдиного державного  веб-порталу електронних послуг.

Про це йдеться в указі Президента України №558.

Президент Володимир Зеленський підписав указ "Про деякі заходи щодо поліпшення доступу фізичних та юридичних осіб до електронних послуг" задля упорядкування роботи держреєстрів і послуг онлайн.

Зокрема, указ передбачає запровадження єдиного веб-порталу електронних послуг, де українці зможуть за допомогою електронного кабінету отримувати доступ до інформації щодо себе в держреєстрах (наприклад, про майно, землю, транспорт, податки і доходи) та пріоритетні електронні держпослуги. Також він  започатковує роботу над проведенням електронних виборів та електронного перепису населення в Україні.

Окрім того, указ передбачає реалізацію електронних послуг, пов'язаних із народженням дитини (проект "єМалятко"), реєстрацією її місця проживання, реєстрацією фізичної особи як платника податків під час першого оформлення паспорта громадянина України, перевіркою наявності у водія документів тощо.

Документ передбачає першочергове проведення повного аудиту роботи держреєстрів.

За словами радника президента Михайла Федорова, в Україні нараховується понад 350 держреєстрів. Аудит реєстрів та подальше їхнє упорядкування, поширення єдиного ідентифікатора фізособи і впровадження електронної взаємодії різних реєстрів дасть змогу спростити держпослуги.

Радник розповів, що його команда сформувала перелік близько 200 найбільш важливих послуг для громадян і бізнесу в режимі онлайн.

Серед ключових завдань, передбачених указом, – прискорення наповнення Єдиного державного демографічного реєстру, який наразі містить дані лише близько 14 млн громадян, та запровадження інноваційних засобів електронної ідентифікації.

Основним бар’єром на шляху розвитку е-послуг та цифрової економіки, Федоров назвав відсутність у громадян засобів eID.

В ОП планують вже восени розпочати видачу паспортів у вигляді ID-карток одразу з електронним підписом, але пріоритетом називають MobileID та SmartID.

Впровадження такої системи усуне необхідність подання заявниками документів у паперовій формі та цілком перевести документацію та ідентифікацію в онлайн режим.

Нагадаємо, 28 серпня 2018 року В Україні ввели можливість оформити право на власне будівництво онлайн. Сервіс дозволяє, не виходячи з дому, оформити право на власне будівництво без участі посадових осіб.
 
Додамо, е-квиток у Львові запровадять не раніше 2020 року.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.