Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Грибовицьке сміттєзвалище

Грибовицьке сміттєзвалище

Вівторок, 20 серпня 2019, 11:20

Цієї осені розпочнуть очищення фільтратів з озер біля Грибовицького сміттєзвалища

ЛКП "Зелене місто" закупило обладнання для очищення фільтратів з підніжжя полігону.

Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Відомо, що у тендері перемогла фірма "Екософт", у якої місто замовило два модулі, що здатні переробити за добу 300 кубометрів фільтратів з озер біля сміттєзвалища. З допомогою цих установок за два роки озера з отруйними рідинами біля підніжжя полігону зникнуть. Ці роботи – один з етапів комплексної рекультивації Грибовицього сміттєзвалища, яка відбувається за підтримки ЄБРР.

Обладнання повинне надійти до кінця цього року. Відтак, у ЛКП "Зелене місто" планують його отримати та запустити у жовтні-листопаді.

"Технологія цих модулів базується на зворотному осмосі. Це спеціальні мембрани, завдяки яким ми зможемо очистити фільтрати до такого рівня, який цілком відповідатиме усім технічним нормам на скид у мережу "Львівводоканалу". Це найпоширеніша у світі технологія для очистки полігонного фільтрату. Також додаткового розглядаємо пропозиції місцевих науковців щодо оптимізації роботи цього обладнання" – розповів директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря.

Обладнання зможе забезпечити очистку усіх накопичених фільтратів приблизно 100 000 кубометрів з підніжжя Грибовицького полігону, а також забезпечить очистку в майбутньому. Після рекультивації один з модулів продовжить працюватиме на локації ще щонайменше 10 років.

Нагадаємо, Харківська фірма проведе підготовчі роботи до рекультивації Грибовицького сміттєзвалища

Додамо,  2 липня цього року Львівська ОДА погодила проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.

12 квітня Львівська, Бориславська, Дрогобицька, Трускавецька, Пустомитівська, Східницька, Новороздільська й Городоцька міські ради підписали меморандум про співпрацю для створення сучасної системи поводження з відходами, яка б відповідала вимогам Національної стратегії поводження з ТПВ, та облаштування регіонального полігону для захоронення відходів.

Зазначимо, рекультивація Грибовицького полігону обійдеться у 603 мільйони гривень.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.