ЛКП "Зелене місто" закупило обладнання для очищення фільтратів з підніжжя полігону.
Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.
Відомо, що у тендері перемогла фірма "Екософт", у якої місто замовило два модулі, що здатні переробити за добу 300 кубометрів фільтратів з озер біля сміттєзвалища. З допомогою цих установок за два роки озера з отруйними рідинами біля підніжжя полігону зникнуть. Ці роботи – один з етапів комплексної рекультивації Грибовицього сміттєзвалища, яка відбувається за підтримки ЄБРР.
Обладнання повинне надійти до кінця цього року. Відтак, у ЛКП "Зелене місто" планують його отримати та запустити у жовтні-листопаді.
"Технологія цих модулів базується на зворотному осмосі. Це спеціальні мембрани, завдяки яким ми зможемо очистити фільтрати до такого рівня, який цілком відповідатиме усім технічним нормам на скид у мережу "Львівводоканалу". Це найпоширеніша у світі технологія для очистки полігонного фільтрату. Також додаткового розглядаємо пропозиції місцевих науковців щодо оптимізації роботи цього обладнання" – розповів директор ЛКП "Зелене місто" Вадим Ноздря.
Обладнання зможе забезпечити очистку усіх накопичених фільтратів приблизно 100 000 кубометрів з підніжжя Грибовицького полігону, а також забезпечить очистку в майбутньому. Після рекультивації один з модулів продовжить працюватиме на локації ще щонайменше 10 років.
Нагадаємо, Харківська фірма проведе підготовчі роботи до рекультивації Грибовицького сміттєзвалища
Додамо, 2 липня цього року Львівська ОДА погодила проект рекультивації Грибовицького сміттєзвалища.
12 квітня Львівська, Бориславська, Дрогобицька, Трускавецька, Пустомитівська, Східницька, Новороздільська й Городоцька міські ради підписали меморандум про співпрацю для створення сучасної системи поводження з відходами, яка б відповідала вимогам Національної стратегії поводження з ТПВ, та облаштування регіонального полігону для захоронення відходів.
Зазначимо, рекультивація Грибовицького полігону обійдеться у 603 мільйони гривень.