Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Східниця

Східниця

Вівторок, 3 вересня 2019, 13:34

Східницю хочуть перетворити на сіті обласного значення

Львівська облрада пропонує віднести смт. Східниця до категорії міст обласного значення.

Про це йдеться у проекті рішення, підготовленому до розгляду на сесії Львівської обласної ради.

Зокрема, розглянувши звернення Східницького селищного голови, депутати вирішили винести на сесію питання про віднесення смт. Східниця, що знаходиться на території Дрогобицького району та підпорядковане місту Бориславу, до категорії міст обласного значення.

Як йдеться в документі, до категорії міст обласного підпорядкування може бути віднесено міста, які є економічними і культурними центрами, мають розвинуту промисловість, комунальне господарство, значний державний житловий фонд, з кількістю населення понад 50 тисяч чоловік, якщо для дальшого економічного і соціального розвитку цих міст доцільно встановити безпосереднє керівництво ними з боку обласних організацій.

Також в окремих випадках до цієї категорії можна віднести міста з кількістю населення менш як 50 тисяч чоловік, якщо вони мають важливе промислове, соціально-культурне та історичне значення та близьку перспективу розвитку й зростання кількості населення.

"Станом на сьогодні, законодавство України у сфері адміністративно-територіального устрою допускає віднесення до категорії міст обласного підпорядкування лише населених пунктів із статусом місто. Відтак першочергово необхідно вирішити питання про надання селищу міського типу Східниця статусу міста, яке не підпорядковується місту Борислав" – йдеться у зауваженні до проекту начальника юридичного відділу Львівської обласної ради Юрія Мельника.

Додамо, якщо депутати приймуть це рішення, вони мають звернутись до Верховної Ради України з поданням про віднесення Східниці до категорії міст обласного значення та клопотати щодо підтримання цього подання.

Нагадаємо, раніше Варіанти писали про Східницю у статті "Утопія східницьких джерел".

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.