Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

сміттєзвалище

Вівторок, 10 вересня 2019, 15:50

Сміттєзвалища Львівщини планують зробити безпечними для довкілля

сміттєзвалище

Мінрегіон перегляне вимоги до проектування сміттєзвалищ.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Міністерство планує переглянути державні будівельні норми щодо проектування полігонів побутових відходів для покращення екологічної ситуації.

"Переповнені сміттєзвалища – сьогодні велика проблема для України. У випадку халатного відношення та неправильного поводження з відходами на полігонах, використанню неефективних технологій зберігання сміття, ці території стають не просто непридатними для будь-якої життєдіяльності, а й можуть нести велику загрозу нашому життю, провокувати екологічну катастрофу – зараження ґрунту і повітря від небезпечних речовин і газу, які виділяються внаслідок гниття цього сміття" – наголосив Лев Парцхаладзе.

Відтак, для вирішення цих проблем Мінрегіон планує внести в нові норми ДБН:

- вимоги щодо обов’язкової рекультивації полігону після його заповнення, щоб створити безпечне довкілля в місцях, де раніше розташовувалися полігони;

- обов’язкове влаштування радіаційного контролю того, які відходи попадають на полігон;

- нові підходи до розрахунків обсягів утворення біогазу на полігонах;

- розширення місць застосування штучних протифільтраційних екранів та чіткі вимоги до визначення об’ємів

фільтрату на прилеглій території полігону, щоб мінімізувати ризики виникнення екологічних проблем і зараження води та ґрунту;

- чіткі вимоги до висоти полігонів, його ухилів, розташування доріг і трас, розміщення промислових та інших побутових відходів на полігонах

- можливість використання технологій дезодорації полігонів, а також геосинтетичних дренажних матеріалів для уникнення витікання фільтрату.

 

Нагадаємо, Мінрегіон також запровадив вимогу щодо обов'язкового проектування систем роздільного сортування сміття у готелях й ініціює зміни до норми висадки і поливу дерев у всіх містах України.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.