Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Європейська Солідарність

Європейська Солідарність

ФБ ЄС

Середа, 11 вересня 2019, 15:25

Софійка Федина хоче скасувати імпічмент Зеленського

Львівські депутати з Європейської солідарності зареєстрували проект постанови про скасування голосування за законопроект про імпічмент.

Про це повідомляють на сайті Верховної Ради України. 

Ініціаторами постанови про скасування голосування за законопроект про процедуру усунення президента з поста (імпічмент) підготували 13 нардепів від Європейської солідарності.

Серед них львів'яни: Софія Федина, Олег Синютка, Михайло Бондар, Степан Кубів та Микола Величкович. 

Відтак спікер ВР не може підписати закон про імпічмент, бо, відповідно до регламенту, Рада спершу має розглянути проект постанови про скасування рішення від 10.09.2019. 

Нагадаємо, 10 вересня, Верховна Рада прийняла законопроект №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)", який вніс до парламенту президент Володимир Зеленський. Це рішення підтримали 245 народних депутатів. 

Закон визначає порядок дострокового припинення повноважень президента України у разі усунення з поста в порядку імпічменту, зокрема, процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту.

Крім цього, для розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть народні депутати, яка готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Після прийняття рішення про звинувачення президента парламент звертатиметься до Конституційного суду та Верховного суду, а саме рішення про його усунення прийматиметься лише у разі, якщо висновки КСУ та Верховного суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, а у разі неприйняття парламентом постанови про усунення глави держави головуючий від імені парламенту вибачиться перед президентом.

Додамо, 3 вересня Верховна Рада прийняла закон про скасування недоторканності народних депутатів.  

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.