Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Володимир Зеленський

Понеділок, 23 вересня 2019, 12:58

Зеленський підписав закон про імпічмент

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський підписав закон про імпічмент голови держави. Документ повинні опублікувати у Голосі України. 

Про це йдеться на сайті Верховної Ради.

Зазначимо, 11 вересня депутати з Європейської солідарності зареєстрували проект постанови про скасування голосування за законопроект про імпічмент. 

Ініціаторами постанови були 13 нардепів. Серед них львів'яни: Софія Федина, Олег Синютка, Михайло Бондар, Степан Кубів та Микола Величкович. 

Однак Верховна Рада відхилила цей проект. За нього проголосував лише 101 нардеп при 226 мінімально необхідних. Таким чином парламент розблокував підписання закону про імпічмент для спікера ВР Дмитра Разумкова.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла законопроект №1012 "Про особливу процедуру усунення Президента України з поста (імпічмент)", який вніс до парламенту президент Володимир Зеленський, ще 10 вересня. Це рішення підтримали 245 народних депутатів. 

Закон визначає порядок дострокового припинення повноважень президента України у разі усунення з поста в порядку імпічменту, зокрема, процедура імпічменту ініціюватиметься більшістю народних депутатів від конституційного складу парламенту.

Крім цього, для розслідування утворюватиметься спеціальна тимчасова слідча комісія, до складу якої входитимуть народні депутати, яка готуватиме висновки і пропозиції за дослідженими обставинами щодо вчинення президентом державної зради або іншого злочину.

Після прийняття рішення про звинувачення президента парламент звертатиметься до Конституційного суду та Верховного суду, а саме рішення про його усунення прийматиметься лише у разі, якщо висновки КСУ та Верховного суду засвідчать дотримання вимог Конституції та законів України.

Відповідне рішення вважатиметься прийнятим, якщо за нього проголосує не менш як три чверті народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, а у разі неприйняття парламентом постанови про усунення глави держави головуючий від імені парламенту вибачиться перед президентом.

Додамо, 3 вересня Верховна Рада прийняла закон про скасування недоторканності народних депутатів.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.