90% медичних туристів, які приїжджають оздоровитись на Львівщину, є представниками української діаспори.
Про це повідомляє кореспондент Варіантів.
«Наразі Україну знають в країнах СНГ, у США, Канаді та Європі. Але ми повинні чесно зізнатись, що більшість пацієнтів звідти є колишніми громадянами України. Згідно зі статистикою, 90% людей, які приїжджають з-закордону лікуватись до нас, є українцями. Тобто для налагодження зв’язку у сфері медичного туризму ми, в першу чергу, повинні звернутись до наших діаспор», – зазначила радниця президента, голова комісії з медичного туризму ICC Ukraine Анна Гучок на панельній дискусії «Медичний туризм на Львівщині: можливі вигоди та перешкоди для розвитку».
За словами Гучок, щоб розвинути медичний туризм Україна перш за все повинна просувати свій бренд в оздоровчій галузі, адже добре зарекомендувала себе курортами та санаторіями на Львівщині.
«Як би ми не говорили про медичних пацієнтів – тих, хто їде оздоровлюватись – більше. Зараз все більше людей страждають ментальними хворобами. Тож у найближчі роки оздоровлення, попередження хвороби, займатиме провідне місце на медичному ринку. Згідно з міжнародною статистикою, оздоровчий туризм займає 230 млрд і до 2023 року становитиме 919 млрд. На якусь частину з цього ми можемо претендувати», – додала Анна Гучок.
Щодо лікувальної медицини, то іноземці відвідують Україну щоб отримати послуги зі стоматології, сурогатного материнства, пластичної хірургії, офтальмології та лікування стволовими клітками.
За словами Гучок, за сурогатними матерями в Україну їдуть люди з США, Китаю та країн Європи. Лікуватись стовбуровими клітинами громадяни країн Перської затоки та китайці. За послугами у кардіохірургії їдуть з Європи.
Нагадаємо, нещодавно очільник Львівської ОДА Маркіян Мальський повідомив, що разом з президентом України Володимиром Зеленським має розроблений план дій щодо медичного туризму.
Додамо, про медичний туризм на Львівщині заговорили ще у 2016 році.
Також, Львівська область має більш як 200 лікувальних джерел мінеральних вод семи типів та найбільше в Україні родовище озокериту.