Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

сесія облради

Вівторок, 24 грудня 2019, 15:13

2020 рік на Львівщині оголосили роком Андрея Шептицького

сесія облради

Львівська облрада підтримала оголошення 2020 року Роком митрополита Андрея Шептицького, лідера ОУН Андрія Мельника та діяча ЗУНР Василя Вишиваного.

Сьогодні, 24 грудня, на сесії Львівської обласної ради депутати проголосували за проголошення 2020 року Роком митрополита Андрея Шептицького, Роком Андрія Мельника та Роком Василя Вишиваного. Ці рішення підтримали 65, 66 та 65 депутатів відповідно.

Зокрема, у 2020 році виповнюється 155 років від дня народження українського релігійного діяча, мецената, граф. Єпископа Української греко-католицької церкви митрополита Андрея Шептицького й рішення прийняли для відзначення цієї події. 

Також наступного року відзначатимуть 130 років з дня народження  військового та політичного діяча, полковника армії Української Народної Республіки, лідера та голови Проводу ОУН, в’язня німецьких концтаборів Андрія Мельника й 125-річчя з дня народження політичного діяча, поета, полковника Легіону Січових Стрільців та Армії УНР, діяча ЗУНРу, Вільгельма фон Габсбурга, який увійшов в історію під іменем Василя Вишиваного.

Наразі Львівська ОДА має напрацювати план заходів із відзначення на території області 2020 року Роком Шептицького, Мельника та Вишиваного.

Нагадаємо, постійна комісія з питань культури, історико-культурної спадщини, туризму, духовного відродження та засобів масової інформації Львівської обласної ради ще у листопаді підтримала проект рішення про оголошення 2020 року Роком митрополита Андрея Шептицького.

Додамо, ще у вересні 2018 року львівські депутати звернулися до президента і уряду з проханням офіційно викладати християнську етику.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.