Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

лікарня

Середа, 5 лютого 2020, 13:35

З квітня на Львівщині розпочнеться новий етап впровадження медреформи

лікарня

Якщо людина немає декларації і електронного направлення, вона може розраховувати на екстрену медичну допомогу.

Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

З 1 квітня розпочнеться другий етап медичної реформи та запрацює Програма медичних гарантій – перелік медичних послуг, які держава гарантує пацієнту безоплатно. Для цього Національна служба здоров'я України розпочне контрактування з медичними закладами, які повинні бути у комунальній власності та внесені в електронну систему охорони здоров’я eHealth.

Сьогодні під час брифінгу перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський зазначив, що на Львівщині понад 95 % медичних закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства та зареєстровані у електронній системі.

"Ми готові до реформ, як в частині децентралізації, так і в Національній службі здоров'я України, оскільки не можна проводити одну реформу не поєднюючи її з іншою. Фактично "кошти йтимуть за пацієнтом" і зараз в доброму розумінні цього слова розпочнеться конкуренція наших лікарень за те, хто якісніше, хто краще надаватиме послуги і хто матиме більше обладнання" – заявив Василь Лозинський.

За словами т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Андрія Васько, більшість закладів уже готові до контрактування з НСЗУ. В питаннях мереживих та опорних лікарень, департамент організує виїзні наради по територіях і напрацьює механізми, як будуть реалізовувати медичну реформу в кожній території індивідуально.

"На сьогоднішній день лише один заклад з 10 зможе насправді надати пацієнту допомогу з приводу інсульту, а у решті 9 закладах часами не те що не допоможуть, а пацієнт просто помре. Тому, коли НСЗУ почне контрактувати заклади, то по всіх пакетах будуть високі вимоги і ми заплатимо тій лікарні, куди привезли пацієнта, саме за надану послугу" – пояснила директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця.

Щоб скористатися цією прогармою і отримати безкоштовні медичні послуги, пацієнт повинен укласти декларацію з лікарем, який видаватиме електронне направлення на наступні рівні допомоги.

"Якщо людина немає декларації і немає електронного направлення, вона може розраховувати на екстрену медичну допомогу, яка надаватиметься абсолютно всім. Кожна людина зможе отримати ті послуги, яких вона потребує" – додала директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.

Для тих, хто не отримає безкоштовний пакет послуг, який наведений у індивідуальному контракті з кожним закладом, необхідно повідомити на безкоштовний номер 1677.

Нагадаємо, 30 січня 2018 року в Україні вступила в дію нова медична реформа. Згідно із новим законом, медична допомога більше не прив’язана до місця прописки, а кожен українець може вибрати терапевта, педіатра або сімейного лікаря у будь-якому медичному закладі безкоштовно.

Додамо, 27 листопада 2019 року, Уряд ухвалив Програму медичних гарантій, яка запрацює з 1 квітня 2020 року, давши старт другій хвилі трансформації системи охорони здоров'я. Програма медичних гарантій для населення діятиме для всіх видів медичної допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.