Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Микола Кузнєцов

П'ятниця, 7 лютого 2020, 11:50

Садовий патріотичненько пропіарився на рештках диверсанта Кузнєцова

Микола Кузнєцов

Львівська міськрада не погодила передачу рештків Миколи Кузнєцова його родичам у Росію.

Сьогодні, 7 лютого, виконавчий комітет Львівської міської ради вирішив перенести рішення про перепоховання праху Миколи Кузнєцова. Про це повідомляє кореспондент Варіантів.

Зазначимо, ще у квітні 2019 року низка громадських організацій звернулася до міськради з проханням отримати дозвіл на ексгумацію рештків радянського диверсанта, агента НКВС Миколи Кузнецова, похованого у 1960 році на Пагорбі Слави у Львові, провести їхню експертизу й віддати на перепоховання на Широкорєчєнському військово-меморіальному комплексі м. Єкатеринбурга у Росії.

Активісти наголошували, що ексгумацію необхідно провести для уникнення будь-яких провокацій та актів вандалізму, вигідних для російської пропаганди, й для того, щоб в українському інформаційному просторі не залишилося комуністичних символів.

Однак, як заявив міський голова Львова Андрій Садовий, перш ніж приймати це рішення, необхідно звернутися до СБУ та МЗС.

"Поки наші хлопці знаходяться в полоні, я вважаю, що ми не маємо морального права це питання розглядати. РФ верне нам наших хлопців, ті знаходяться в полоні, тоді ми будемо це питання розглядати. Мені цікаво буде побачити, яка позиція буде у керівника СБУ та міністра закордонних справ. Вона буде публічна і буде розглядатися тут", – заявив Андрій Садовий.

Додамо, в липні 2018 року Варіанти писали про втілення образу Миколи Кузнецова в радянському кіно.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.