Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

вул. Вірменська, 21

google.com.ua

Понеділок, 24 лютого 2020, 12:01

Пам'ятку архітектури на Вірменській відреставрують за майже півтора мільйони гривень

вул. Вірменська, 21

Львівська міськрада замовила за 1,3 млн грн реставрацію фасаду пам'ятки архітектури на вул. Вірменській, 21.

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради оголосило тендер у системі ProZorro на ремонтно-реставраційні роботи фасадів будинку-пам'ятки архітектури національного значення на вул. Вірменській, 21 (вул. Друкарська, 6), які переможець тендеру має здійснити до 31 грудня 2021 року.

Аукціон стартує 27 лютого, а очікувана вартість послуг становить 1 380 776,40 грн.

Як вказано у закупівлі, під час реставрації у будинку відновлять фасад та пофарбують, здійснять реставрацію балконів і карнизів.

 

Зазначимо, будинок на вул. Вірменській, 21, який розташований між вулицями Вірменською, Друкарською та Лесі Українки, є пам'яткою архітектури національного значення, збудований у XVII-XIX ст. Протягом свого існування будинок неодноразово перебудовувався, внаслідок чого складається з двох різних за поверховістю та оздобленням будинків, які окремо внесені до реєстру пам'яток архітектури національного значення.

Будинок належав родині Ходзенкових (Ходзенковичів), а у 1894 році будинок купив Герман Райсс, 1898 року він провів чергову реконструкцію будинку, після якої будинок набув сучасного вигляду.

У 1989 році в будинку розмістилося Львівське товариство української мови ім. Тараса Шевченка, пізніше реорганізоване у Всеукраїнське товариство "Просвіта" імені Тараса Шевченка.

Нагадаємо, нещодавно Львівська міськрада замовила за 1,2 млн грн реставрацію фасаду пам'ятки архітектури на вул. К. Левицького, 10. А у 2019 році мерія дозволила облаштувати у будинку-пам’ятці архітектури на вул. Вірменській, 25 магазин сувенірів.

Тепер ви можете стежити за новинами Варіантів на Telegram-каналі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.