Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Нацбанк

ukrinform.ua

Четвер, 11 червня 2020, 17:00

Нацбанк знизив облікову ставку до 6%

Нацбанк

Національний банк України знизив облікову ставку з 8% до 6% річних.

Про це повідомила прес-служба Національного банку України. 

Правління Національного банку України ухвалило рішення зменшити облікову ставку з 8% річних до 6% річних з 12 червня 2020 року.

У Нацбанку заявили, що інфляція в квітні-травні коливалася навколо позначки 2% і була меншою, ніж очікувалося.

"Ситуація на валютному ринку, від якої суттєво залежить вартість споживчого кошику, є сприятливою для низької інфляції. З початку квітня пропозиція валюти на міжбанківському ринку переважає попит. Обсяги імпорту майже за усіма категоріями товарів залишаються меншими за докризовий рівень, водночас експорт скорочується менш суттєво. Внаслідок цього гривня зміцнилася, а Національний банк, користуючись сприятливою ситуацією, з початку квітня викупив у міжнародні резерви близько 1,8 млрд дол. США. Таким чином, Національний банк вже вийшов на чисту купівлю валюти з початку року, компенсувавши витрати валюти з міжнародних резервів, зроблені під час підвищеного попиту на валюту в березні", – повідомляють у НБУ.

Відтак, за нової облікової ставки кредити рефінансування овернайт будуть надаватися під 7%, а депозитні сертифікати овернайт розміщуватся під 5%.

Зазначимо, що зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.

Нагадаємо, у грудні 2019 року облікову ставку знизили до 13,5% річних, а у березні – до 10%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.