Новини

ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Ірина Садов'як

Фейсбук

Понеділок, 13 липня 2020, 13:10

В Україні стартував проєкт психосоціальної підтримки людей

Ірина Садов'як

В Україні стартував проєкт психосоціальної підтримки людей "Психічне здоров’я для України".

Про це повідомляє Урядовий портал.

В Україні стартував проєкт психосоціальної підтримки людей "Психічне здоров‘я для України", основна мета якого – покращити якість і доступність психологічної допомоги.

В рамках проєкт першим став запуск сайту зі списком гарячих ліній допомоги, а також безкоштовним освітнім онлайн-порталом з навчальними курсами та вебінарами про психічне здоров’я: www.mh4u.in.ua .

"МОЗ розуміє важливість реформи системи охорони психічного здоров’я. Ми цінуємо підтримку міжнародних партнерів, адже в Україні ще не до кінця сформовано культуру турботи про психічне здоров’я, і в нас попереду – велика освітня робота. Одна з основних цілей у цьому питанні – перехід від надання психіатричної допомоги до збереження психічного здоров’я українців", – зазначила перший заступник  Міністра охорони здоров’я України Ірина Садов’як на пресбрифінгу з нагоди запуску проєкт.

Проєкт впроваджується за підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC), в контексті Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2020 років та підтримки реформи системи охорони психічного здоров'я в Україні.

Як повідомляє Урядовий портал, наразі загальне недофінансування психіатричної служби складає 898 млн грн. Як раніше наголошував Міністр охорони здоров’я Максим Степанов, це ставить під загрозу існування психіатричних лікарень.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.