Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

доступні ліки

Четвер, 16 липня 2020, 14:01

Українці можуть отримати 77 лікувальних засобів безкоштовно

доступні ліки

77 лікарських засобів українці можуть безкоштовно отримати за програмою "Доступні ліки".

Про це повідомила Національна служба здоров'я України у Фейсбук.

В програмі "Доступні ліки" від Національної служби здоров'я України 246 лікарських засобів, серед них 77 – пацієнт може отримати безкоштовно.

Пацієнт може отримати ліки за програмою у понад 8 тисяч аптек по всій країні, майже 20% з яких знаходяться в селах та селищах. У 2020 році НСЗУ виплатила аптекам 491 млн грн за відпущені лікарські засоби пацієнтам.

"Програмою "Доступні ліки" користується 2,3 млн пацієнтів, 441 тисяча з них проживають в сільській місцевості. 80% користувачів програми отримують за нею ліки проти серцево-судинних захворювань", – йдеться у повідомленні.

Щоб отримати ліки за програмою "Доступні ліки" пацієнту потрібно:

1) Звернутись до свого лікаря, який призначить ліки та випише на них електронний рецепт. В рецепті буде зазначено міжнародну непатентовану назву ліків – діючу речовину. На ваш телефон надійде смс з номером рецепту та кодом підтвердження, які потрібно буде назвати в аптеці. Якщо у вас немає телефону, лікар має надати видрукований рецепт.

2) Прийти до аптеки, яка бере участь в програмі та підписала договір з НСЗУ, – така аптека має наліпку на дверях "Доступні ліки". Назвати номер рецепту фармацевту та обрати ліки з тих, які вам запропонують. Вони міститимуть ту діючу речовину, що виписав вам лікар. Це може бути або безоплатний препарат, або з незначною доплатою. Після того, як ви обрали потрібні ліки, ви називаєте фармацевту код підтвердження вашого рецепту.

Наступного року НСЗУ пропонує включити до програми ліки для пацієнтів, які перенесли інфаркт або інсульт, та лікарські засоби для людей з розладами психіки та поведінки, зокрема, для лікування таких захворювань як шизофренія, афективні розлади, в тому числі депресія, невротичні розлади та епілепсія. Бюджет розширення програми – 878 млн грн.

Нагадаємо, програма "Доступні ліки" діє в Україні з квітня 2017 року. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.