Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Оксі Банк

Понеділок, 21 вересня 2020, 15:10

Оксі Банк підключиться до BankID

Оксі Банк

Нацбанк назвав банки, які невдовзі підключаться до BankID.

Про це повідомляє Finclub. 

Як заявив заступник голови Національного банку України Олексій Шабан, до кінця 2020 року вся перша десятка банків підключиться до системи BankID НБУ.

"Ми плануємо, що до кінця цього року перша десятка банків буде учасниками системи BankID. Ми дивимося на банки як на абонентів-ідентифікаторів, які проводять ідентифікацію клієнтів і готові віддавати іншим учасникам системи ідентифікаційні дані клієнтів" – розповів Олексій Шабан.

За його словами, передача даних здійснюється тільки за ініціативи і за згодою власників даних – фізичних осіб.

На поточний момент з десяти найбільших банків підключили BankID лише половина: ПриватБанк, Ощадбанк, Альфа-Банк, ПУМБ, ОТП Банк. Також серед банків, які знаходяться на різних етапах підключення та інтеграції з системою BankID, є Райффайзен Банк Аваль і Укрсиббанк.

Ці установи входять до топ-10 банків за активами, як і Укрексімбанк, Укргазбанк і Сбербанк. Усього зараз готуються до підключення 10 банків, серед яких також в презентації НБУ згадані Правекс Банк, Айбокс Банк і Оксі Банк.

Зазначимо, на поточний момент в системі BankID НБУ беруть участь 46 установ: 21 банк і 25 установ, які надають послуги, отримуючи від банків ідентифікаційні дані (з них 11 некомерційних абонентів і 14 комерційних).

21 банк – це менше третини від діючих 74 банків, однак на ці банки припадає 87% власників платіжних карток.

Нагадаємо, АТ Оксі Банк –  це регіональний банк з головним офісом у Львові та 6 відділеннями (два у Львові, а також в Києві, Харкові, Хмельницькому та Ужгороді). У липні цього року кінцевий власник "УкрКарт" Ігор Фісун збільшив частку в статутному капіталі Оксі Банку до 9,95%.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.