Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

вілла Яна Стики

google.com.ua

П'ятниця, 13 листопада 2020, 11:19

У Львові погодили купівлю частини вілли Яна Стики

вілла Яна Стики

Виконком прийняв рішення про викуп з приватної власності частини вілли Яна Стики, яку мешканці хочуть продати під готель.

Сьогодні, 13 листопада, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив рішення про погодження придбання об’єкта нерухомого майна на вул. О. Новаківського, 2.

Йдеться про викуп з приватної власності частини вілли Яна Стики XIX століття, що на вул. Новаківського, 2 у центрі Львова, площею 700 кв.м.

Як пояснив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко, будинок складається з двох частин, які мають різні входи й функціонують окремо. Один блок – це музей Олекси Новаківського, другий –приватні помешкання, 14 квартир, мешканці виставили їх на продаж під готель.

За рішенням виконкому, управлінню культури має надати пропозиції
департаменту економічного розвитку щодо передбачення коштів у бюджеті
Львова на 2020 рік та у бюджеті на 2021 рік для придбання частини цьгоо будинку.

Нагадаємо, вчора у міськраді заявили, що готуватимуть рішення щодо викупу частини цього будинку з приватної власності, а дирекція та колектив Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького написали відкритий лист до міського голови Львова Андрія Садового з проханням повернути його музею.

Додамо, вілла Яна Стики збудована у 1889 році Іваном Ле­винсь­ким за проек­том Юлі­а­на За­ха­ре­ви­ча для польського ху­дож­ни­ка Яна Сти­ки. У 1911 році бу­динок прид­бав Ан­дрей Шеп­тиць­кий, хотів ство­ри­ти тут му­зей, а потім пе­ре­дав бу­дів­лю ук­ра­їнсь­ко­му ми­тце­ві Олек­сі Но­ва­ківсь­ко­му. 

У вересні 2008 року будинок внесли до переліку памʼяток культурної спадщини, що не підлягають приватизації.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.