Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

ДТЕК Західенерго

Середа, 16 грудня 2020, 13:10

ДТЕК Ахметова оштрафували за зловживання монополією на Бурштинському енергоострові

ДТЕК Західенерго

Антимонопольний комітет оштрафував "ДТЕК Західенерго" і "Д.Трейдінг" з групи ДТЕК Ріната Ахметова на 275,2 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба Антимонопольного комітету України.

Антимонопольний комітет оштрафував "ДТЕК Західенерго" і "Д.Трейдінг" з групи ДТЕК Ріната Ахметова за зловживанням монопольним становищем в зоні "Острів Бурштинської ТЕС" з липня до жовтея 2019 року, та наклав на компанії штраф у 275,2 млн грн.

"Острів Бурштинської ТЕС" – це особлива зона на заході України в межах Івано-Франківської, Львівської та Закарпатської областей, яка об'єднана з європейськими енергосистемами, але відключена від іншої частини України. Близько 90% електроенергії на цьому "острові" виробляє "ДТЕК Західенерго" – наголосили у АМКУ.

Комітет встановив, що "ДТЕК Західенерго" починаючи з 29 липня 2019 року зменшувала в заявках на продаж електричної енергії в сегменті "ринок на добу вперед" обсяги пропонованої електричної енергії в години мінімального навантаження, що призвело до зростання обсягів продажів "ДТЕК Західенерго" електричної енергії в сегменті "балансуючий ринок" за вищими цінами.

Крім цього, "Західенерго" встановлювало в заявках на продаж електричної енергії на РДВ завищені і економічно необгрунтовані ціни в години максимального навантаження.

"Такі дії не можна було зробити без збереження значних часток "ДТЕК Західенерго". Цьому сприяла практика, до якої вдавалася "Д.Трейдінг", обмежуючи доступ імпортованої електроенергії з території Словаччини в торгову зону "Острів Бурштинської ТЕС". Компанія впродовж липня-жовтня 2019 року викуповувала більшу частину пропускної спроможності, що призвело до зниження частки імпортованої електроенергії та, відповідно, збільшення частки "ДТЕК Західенерго" на території "Острів Бурштинської ТЕС". Вигоду від цих дій отримало і саме "Д.Трейдінг", встановлюючи в двосторонніх договорах прив’язку цін на електричну енергію до цін, які сформувалися на РДН", – йдеться у повідомленні.

Через це постраждав бізнес, який отримав вищі тарифи на електроенергію.

"Громадяни частково були захищені від апетитів енергетиків, оскільки підпадали під дію ПСО – механізму покладання спеціальних обов'язків учасників ринку з метою забезпечення доступності електроенергії для населення. Однак і вони відчули на собі подорожчання електрики, адже кожна копійка зростання вартості кіловата відображалася на вартості більшості товарів, вироблених в зазначених регіонах", – зазначили у АМКУ.

Нагадаємо, у червні цього року Антимонопольний комітет визнав зловживанням монополією дії "ДТЕК Західенерго" та підприємств Ріната Ахметова на території Бурштинського енергоострова.

Ще у жовтні 2019 року АМКУ розпочав розслідування щодо можливого зловживання монопольним становищем ПАТ "ДТЕК Західенерго". Ау березні цього року видання "Наші Гроші" опублікували інформацію про завищення цін на електроенергію в зоні Бурштинської ТЕС, яку енергокомпанія "ДТЕК Західенерго", що належить олігарху Рінату Ахметову, назвала "маніпулятивною і такою, що не відповідає дійсності".

Додамо, за даними Держкомстату, у 2018 році Бурштинська ТЕС викинула в атмосферу 182,922 тисяч тонн забруднюючих речовин. Компанія опинилася на 3 місці у антирейтингу, до якого також потрапили ще 5 підприємств Ахметова, обсяг їхніх викидів склав більше 847 тисяч тонн.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.