Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

швидка допомога

Понеділок, 21 грудня 2020, 12:56

На Львівщині майже 60% машин швидкої допомоги підлягають списанню

швидка допомога

У області склалася критична ситуація із забезпечення лікарень "швидкими".

Про це йдеться у проекті рішення, підготовленому до розгляду на наступній сесії Львівської обласної ради.

На сесії Львівської облради депутати мають затвердити Комплексну програму підтримки галузі охорони здоров'я Львівської області на 2021 – 2023 роки.

Згідно із проектом рішення, передбачено розвиток служби екстреної медичної допомоги області, що здійснюється КЗ ЛОР "Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф", в якому склалася критична ситуація із забезпечення "швидкими".

Зокрема, на балансі лікарні є 213 автомобілів, які використовуються для роботи 165 бригад швидкої медичної допомоги. Однак лише в 91 "швидкій" є наявне відповідне медичне обладнання, а 58,7% авто є технічно застарілими, з них понад 90% експлуатуються більше 8 років та підлягають списанню. 

Остання закупівля "швидких" здійснювалася у 2014 році, тоді область отримала 81 автомобіль швидкої медичної допомоги. Зараз мінімальна потреба авто становить 50 одиниць автомобілів "В" на суму 97,5 млн грн (при середній вартості автомобіля 1,950 млн грн) та 58 одиниць автомобілів "С" на суму 133,4 млн грн (при середній вартості автомобіля 2,3 млн грн).

Крім цього, у програмі вказано, що впродовж останніх 20 років у закладах охорони здоров’я області не проходила заміна ліфтів й відсутністя нормальна система пожежної сигналізації.

Зазначимо, фінансування програми у 2021 році становитиме 168 116,9 тисяч гривень та здійснюватиметься за рахунок субвенції з держбюджету, а також з обласного і місцевого бюджетів Львівщини.

Основними завданнями програми є: зниження рівня смертності дитячого та дорослого населення; зростання показників раннього виявлення онкологічних патологій у дорослих завдяки застосуванню сучасних методів діагностики; недопущення загрози здоров’ю та життю пацієнтів та персоналу закладів охорони здоров’я; недопущення втрат майна та збитків від надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, нещодавно уряд затвердив нові критерії для "швидкої допомоги". Виклики будуть класифікуватися на кілька видів, залежно від стану пацієнта. Їх є чотири: критичні; екстрені; неекстрені; непрофільні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.