Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Шевченківський гай

Фб музею народної архітектури і побуту

Середа, 30 грудня 2020, 11:34

Вирішенням ситуації із зведенням каплички у Шевченківському гаю займеться робоча група

Шевченківський гай

У місті створили робочу групу, яка визначить законність зведення каплички на території Музею народної архітектури і побуту.

Про це повідомив заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко на своїй сторінці у Фейсбуці.

У Львівській міськраді створять робочу групу, яка займеться вирішенням ситуації із будівництвом каплички в охоронній зоні пам'ятки національного значення – церкви Святого Миколая з села Кривка, що на території Шевченківського гаю.

"Щодо конфлікту в Музей народної архітектури і побуту у Львові імені Климентія Шептицького. Мали щойно зустріч з представниками колективу музею. Проговорили детально ситуацію, що склалась. Визначили наступні кроки – вирішення даної ситуації шляхом створення робочої групи, рішення якої буде обов’язковим до виконання для всіх" – напичав Андрій Москаленко.

Нагадаємо, з вересня 2020 року на території навколо церкви зі с. Кривка Львівська Архиєпархія УГКЦ під проводом Синкела у справах монашества Юстина Бойка розпочала будувати капличку, що, як стверджують працівники музею, відбувається без належних дозволів і погоджень.

Наразі подвір’ї стародавньої церкви встановили пам’ятний хрест, а новобудову анонсують повністю звести до Різдва.

"Така діяльність мала б бути попередньо узгоджена з музеєм і, відповідно до закону про охорону культурної спадщини, бути підкріпленою необхідним пакетом дозвільних документів" – наголосили працівники музею.

Натомість отець Юстин Бойко повідомив, що керівництво Львівської міської ради в курсі цього будівництва і надало усний дозвіл на нього: "Можете дзвонити до пана Андрія Москаленка, він в курсі справи".

Додамо, відповідно до закону про охорону культурної спадщини "юридичні і фізичні особи, які завдали шкоди пам'яткам, їхнім територіям (у тому числі незаконним будівництвом), зобов'язані відновити пам'ятки та їхні території, а якщо відновлення неможливе – відшкодувати шкоду відповідно до закону".

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.