Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Міцкевича,9, Львів

Центр розвитку нерухомості

Середа, 20 січня 2021, 13:07

На площі Міцкевича у Львові розпочато консервацію фрагментів Високого муру

Міцкевича,9, Львів

У Львові, на площі Міцкевича,9 розпочалося облаштування археологічного простору, де можна буде побачити фрагменти Високого муру і брукованої дороги XV ст. 

"З кінця грудня минулого року на об’єкті працює група реставраторів, яку очолює досвідчений фахівець з Німеччини Дірк Брюггеманн-Булгаков. Їхня мета – ретельно законсервувати всі виявлені археологами на цій ділянці фрагменти й надійно захистити їх на період майбутніх будівельних робіт" - сказано у повідомленні Центру розвитку нерухомості. 

Директор Центру розвитку нерухомості Євген Зінов’єв наголосив, що уся підготовка залишків давніх фортифікацій до експонування здійснюється відповідно до рекомендацій археологів, а початку робіт передували консультації з українськими та закордонними експертами, які дозволили визначити оптимальний варіант збереження археологічних знахідок та їхньої музеєфікації. 

«Музеєфікація муру і дороги – це фактично окремий підпроєкт у рамках майбутнього будівництва. Перш ніж розпочати його, ми кілька місяців вели консультації з українськими та закордонними експертами, щоб обрати оптимальний варіант, який допоможе зберегти нашу цінну культурну спадщину і представити її широкому загалу. У середні віки уся центральна частина Львова була оточена потужними оборонними мурами стінами, фактично це було «місто в місті», і незабаром львів’яни й гості міста зможуть побачити елементи цих фортифікацій у їх первісному вигляді. Проєктувальник готелю – відоме польське  архітектурне бюро Кuryłowicz & Associates – відповідально перейнялося нашою ідеєю щодо музейного простору й готове у фінальному проєкті врахувати усі наші побажання й експертні рекомендації», – розповів Євген Зінов’єв.

Керівник консерваційних робіт Дірк Брюггеманн-Булгаков зупинився на деталях роботи з консервації муру та дороги, яка  в майбутньому дозволить представити львів'янам анатомію середньовічної вулиці Львова. 

«Зараз ми перебуваємо лише на перших етапах, але вже багато що встигли зробити, – розповів Дірк Брюггеманн-Булгаков. –  Зокрема, увесь простір розділили на дрібні квадрати та в електронному вигляді зафіксувати усі елементи, які містить кожен такий квадрат. По всій довжині дороги розробили 7 великих шаблонів, які до міліметра відбивають профіль поверхні. Камені, з яких викладено дорогу, потребують спеціальною обробки, так само потрібно буде додати спеціальні ін’єкції в породу, щоб вберегти глину від розсипання в майбутньому. Загалом, якщо порахувати, нам потрібно законсервувати 25 тонн брукованого шляху. Це серйозний виклик. Але в результаті ми зможемо продемонструвати анатомію середньовічної вулиці Львова».

Ділянка на площі Міцкевича, 9 займає південно-західну частину колишнього середньовічного міста в мурах. Через неї проходила частина Високого муру,  збудованого у другій половині XIV ст. між вежами кожум'яків та боднарів. У 2020 році фахівці науково-дослідного центру Інституту археології НАН України «Рятівна археологічна служба» повторно дослідили фрагменти  муру, розкриті під час попередніх розкопок, а також деякі нові, що раніше не вдалося розкрити з технічних причин. Вони виявили із зовнішнього боку муру ескарп рову, зміцненого кам’яною кладкою на вапняному розчині; створили цифрову 3D-модель Високого муру і прилеглої до нього дороги, а також підготували рекомендації щодо подальших консерваційних заходів. Профінансував археологічні дослідження на ділянці «Центр розвитку нерухомості». 

Роботи триватимуть орієнтовно до середини 2021 року. Авторський нагляд проєкту здійснює  головна архітекторка компанії «Зелемінь». Фінансує проведення консерваційних робіт Центр розвитку нерухомості. Експозиція буде знаходитися у підвальних приміщеннях готелю, який має намір побудувати компанія Центр розвитку нерухомості.   

Нагадаємо, на площі Міцкевича, 9 у Львові компанія Центр розвитку нерухомості збудує готель, проєкт якого розробляє польське архітектурне бюро Kuryłowicz & Associates. Вартість проєкту становить до 20 мільйонів доларів. 

Компанії «Зелемінь» спеціалізується на реставраційних роботах, реконструкції й пристосуванні споруд та пам’яток архітектури. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.