Новини

Соціум

Мешканці Оброшино проти будівництва на території села теплоелектростанції

Мешканці Оброшино проти будівництва на території села теплоелектростанції

manbw.ru

Мешканці Оброшино проти будівництва на території села теплоелектростанції

Середа, 26 грудня 2012, 18:30

Мешканці села Оброшино звернулися до Громадської ради ОДА з проханням підтримати їхні вимоги щодо заборони і примусового припинення будівництва теплоелектростанції на території села, яке проводить ТзОВ «Екопад» на 1-їй зоні Оброшинського водозабору.

Таке прохання від імені мешканців села Оброшино висловили сьогодні на засіданні Громадської ради депутати сільської ради Оброшино.
В зверненні йдеться про те, що сільський голова та голова районної адміністрації на незаконних підставах віддали ТзОВ «Екопад» майже 25 га землі, яка призначена для випасу худоби, для будівництва електростанції.

В зв'язку з експлуатацією водозабору, який багато років забезпечував «Кінескоп» водою, збагаченою сріблом, тиск у сільських свердловинах впав. Тому у 1991 році сільська рада підписала договір з «Кінескопом» про створення водогону. Пізніше, коли «Кінескоп» перестав існувати, ТзОВ «Оліяр» незаконно придбало водогін і зараз видобуває воду для своїх потреб. Внаслідок цього відмиваються вапнякові карсти, а це спричинило утворення 7 проваль глибиною 7-12 м.

На території біля водогону розташовані близько 30 садиб, які з початком відкачки води для новозбудованої теплоелектростанції опиняться під загрозою завалення. Та й для села буде дефіцит води, а також село отруюватимуть канцерогенні викиди. Димова труба теплоелектростанції сягатиме 30 м, а це менше висоти пагорба, де розміщена більша частина 5-тисячного села.

Якщо будівництво не припиниться, то мешканці обіцяють перекрити автошлях Львів – Самбір та залізничну вітку Львів – Чоп.

Голова Громадської ради Зеновій Бермес обіцяв взяти до уваги прохання мешканців Оброшино, звернутися до голови районної адміністрації та інших чиновників, а також виїхати на місце проведення будівництва теплоелектростанції з комісіями та зустрітися з забудовниками та сільським головою.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.