Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

синагога у Бродах

suspilne.media

Середа, 3 березня 2021, 10:34

У Бродах обвалилася частина синагоги XVIII століття

синагога у Бродах

У Бродах обвалилася частина даху та колона синагоги, що перебуває на балансі Львівської ОДА.

Про це повідомляє "Суспільне Львів".

У Бродах обвалилася частина даху та колона мурованої синагоги, що є пам’яткою архітектури національного значення, її розпочали будувати у 1742 році, під час Другої світової війни будівлю пошкодили, а у 60-х роках минулого століття її перетворили на склад. У 1988 року обвалилася західна стіна споруди.

Станом на сьогодні будівля знаходиться у аварійному стані, перебуває на балансі Львівської облдержадміністрації.

За словами директорки департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олени Василько, ремонт синагоги можуть виконувати лише за гроші з обласного бюджету, а це надто велика сума.

"Зараз будемо думати якесь рішення, можливо, з комісією спільно, аби виділити з обласного бюджету якісь кошти і принаймні розчистити і зробити стан консерваційний", – наголосила Олена Василько.

Керівник волонтерського центру фонду "Хесед-Ар'є" Олександр Назар зазначив, що зараз їхнє товариство планує створити робочу групу і шукати варіанти як вийти із цієї ситуації.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.