Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Середа, 3 березня 2021, 14:10

10 нардепів з Львівщини не підтримали ініціативу скасувати переведення годинників

Верховна Рада прийняла у першому читанні закон про відмову від сезонного переведення годинників.

Сьогодні, 3 березня, Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №4201, який передбачає скасування в Україні переходу з зимового на літній час і навпаки. "За" проголосували 277 народних депутатів.

Зокрема, законопроект пропонує скасувати сезонне переведення годинників на годину вперед і назад і встановити єдиний час на всій території України: всесвітній координований час (за Грінвічем) плюс дві години.

"Щороку перехід на зимовий час відбувається в останню неділю жовтня... Сподіваємося, що у разі підтримки Верховною радою, це сезонне переведення стрілок годинника стане останнім, оскільки в законопроекті чітко передбачено, що сезонний перехід часу не застосовується", – йдеться у пояснювальній записці до закону.

Зазначимо, як заявляв раніше перший віце-спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, цей закон також спрямований на протидію агресії з боку Росії.

З львівських нардепів законопроект підтримали: Андрій Герус (Слуга народу), Юрій Камельчук (Слуга народу), Мар'ян Заблоцький (Слуга народу), Святослав Юраш (Слуга народу), Орест Саламаха (Слуга народу), Ірина Верещук (Слуга народу), Ростислав Тістик (Слуга народу), Юрій Загородній (Опозиційна платформа – За життя), Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність), Андрій Парубій (Європейська Солідарність), Софія Федина (Європейська Солідарність), Володимир В'ятрович (Європейська Солідарність), Степан Кубів (Європейська Солідарність), Михайло Бондар (Європейська Солідарність), Микола Княжицький (Європейська Солідарність), Тарас Батенко (За майбутнє), Олена Кондратюк (позафракційна), Ярослав Рущишин (Голос), Галина Васильченко (Голос), Ярослав Юрчишин (Голос), Наталія Піпа (Голос).

Відсутні на пленарному засіданні: Євген Петруняк (Слуга народу), Тарас Козак (Опозиційна платформа – За житя), Микола Величкович (Європейська Солідарність), Роман Лозинський (Голос).

Були присутні у залі, але не голосували: Остап Шипайло (Слуга народу), Олег Синютка (Європейська Солідарність), Ярослав Дубневич (За майбутнє), Андрій Кіт (Довіра).

Утрималися: Михайло Цимбалюк (Батьківщина), Павло Бакунець (Довіра).

Нагадаємо, в березні 2019 року Європейський парламент проголосував за скасування практики переведення годинників з 2021 року. Ще у серпні 2018 року Єврокомісія виступила з рекомендацією відмовитися від сезонної зміни часу в 2019 році, щоб держави-члени могли вирішити, чи припинити дію цього механізму. Такі рекомендації ухвалено за результатами масового опитування серед громадян країн ЄС, за результатами якого 80% підтримали відмову від зимового часу.

Наразі стрілки годинника переводять у понад 70 країнах. 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.