Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Соціум

Львів

Вівторок, 16 березня 2021, 12:35

Українцям затримуватимуть виплати лікарняних і декретних

Львів

Фонд соцстрахування попередив про затримки виплат лікарняних і декретних.

Про це повідомляє Фонд соціального страхування України.

Фонд соцстрахування заявив, що виплачує лікарняні та декретні у повному обсязі, але попередив про затримки виплат.

"Ми робимо все можливе, аби ви отримали допомогу якнайшвидше, однак сьогодні є затримки в строках фінансування. Тривалість затримки коливається, адже залежить від суми щоденних надходжень до бюджету фонду. На сьогодні затримка складає 21 робочий день або 1,8 млрд грн, а також непрофінансовані заяви-розрахунки на суму 0,8 млрд грн, термін оплати яких складає 10 робочих днів відповідно до законодавства", – йдеться в повідомленні.

У фонді наголосили, що ще в листопаді 2020 року вони фінансували лікарняні і декретні упродовж одного робочого дня після отримання заяви-розрахунку від роботодавця (замість 10 робочих днів, визначених законодавством).

"Усі операції були оптимізовані та прискорені, аби в період пандемії забезпечити максимальну оперативність у наданні допомог. Однак сьогодні доходів фонду не вистачає на покриття усіх прийнятих на фінансування допомог і виплат. Наявна заборгованість була накопичена фондом у грудні через різке зростання видатків. Це пов’язано із додатковим навантаженням, яке Фонд отримав через пандемію – суттєво зросли видатки за лікарняними, також на нас було покладено фінансування самоізоляції українських працівників, страхові виплати медикам тощо", – наголосили в установі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram