Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Володимир Зеленський

Понеділок, 29 березня 2021, 16:22

Зеленський хоче запровадити українські паспорти вакцинації

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський наголосив на необхідності для України розробити свою систему «паспортизації» вакцинованих від коронавірусу.

Про це повідомляє пресслужба Президента України.

Як наголосив сьогодні на селекторній нараді щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби президент Володимир Зеленський, в Україні потрібно запровадити «паспорти вакцинації» проти Covid-19.

«Ці «паспорти» вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, й Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної «паспортизації», також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти Covid-19», – наголосив президент.

Натомість міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що МОЗ і Мінцифри від самого початку стежать за якістю даних у реєстрі вакцинованих. Це дасть змогу відображати «паспорти вакцинації», коли це буде необхідно.

Крім цього, у Міністерстві охорони здоров’я повідомили, що відсьогодні вже мають працювати понад 1200 пунктів вакцинації. Також очікується, що найближчим часом Україна отримає в межах програми Covax 300 тисяч доз вакцини AstraZeneca та 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Вакцинація другою дозою почнеться з кінця травня, тобто через 12 тижнів після першого щеплення. Саме за таким алгоритмом формується найміцніший імунітет.

Наращі тривають переговори щодо прямих контрактів на закупівлю вакцин, що дасть змогу охопити щепленнями якомога більшу кількість українців.

Нагадаємо, раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що українці отримуватимуть паспорти вакцинації проти коронавірусу, як й громадяни Європейського союзу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.