Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

вул. Коперника, 1

google.com.ua

П'ятниця, 16 квітня 2021, 11:43

Іонов збудує нову галерею на місці пасажу Міколяша

вул. Коперника, 1

Виконком дозволив компанії львівського ресторатора Андрія Іонова відновити зруйновану будівлю на місці фрагменту пасажу "Міколяша" на вул. Коперника.

Сьогодні, 16 березня, виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив містобудівні умови на реставрацію дочірнім підприємством "Албіс Компані" ТзОВ "Діаніум Трейдінг Ко. Лімітед" (Республіка Кіпр) нежитлових приміщень для реалізації інвестиційного проекту з відтворенням фрагменту втраченої будівлі пасажу "Міколяша" на вул. М. Коперника, 1 з пристосуванням під магазини непродовольчих товарів та офісні приміщення у Львові.

Згідно із містобудівною документацією, на місці втраченого закритого проходу у внутрішньому подвір'ї будинку на вул. Коперника, 1 збудують нову триповерхову будівлю з мандсардним приміщенням, висота якої становитиме 17,98 метрів. Максимально допустимий відсоток забудови земельної ділянки – 87,86%, а площа – 248,64 кв.м.

Тут планують облаштувати офіси та магазини.

За словами головного архітектора міста Антона Коломєйцева, проект нового будівництва повністю відповідає усім містобудівним нормам, нова будівля має максимально відповідати зруйнованій. 

Зазначимо, пасаж Міколяша – зруйнований критий прохід між вулицями Коперника та Вороного, довжиною у 120 метрів, збудований у 1898-1900 роках будівничою фірмою архітектора Івана Левинського за проектом Альфреда Захаревича та Івана Левинського. Історично в цій будівлі розташовувались ресторани, магазини та аптека відомого чеського підприємця Петра Міколяша. Існувало два входи до пасажу: перший – з вул. Коперника, 1 через браму аптеки Міколяша, другий – зі сторони вул. Вороного.

У приміщенні будівлі на вул. Коперника, 1 у 1828 році було відкрито аптеку "Під золотою зіркою". До початку реконструкції приміщення на першому поверсі будівлі у 2010 році функціонувала центральна аптека Львова. Після реконструкції у 2017 році в приміщенні відкрився інтерактивний музей-кондитерська "Під золотою зіркою" родини Іонових. 

За даними аналітичної системи YouControl, ДП "Албіс Компані" ТзОВ "Діаніум Трейдінг Ко. Лімітед" зареєстроване у Львові з 1999 року, займається діяльністю ресторанів, наданням послуг мобільного харчування. Керівницею фірми є Леся Іонова, а власниками – вона та Андрій Іонов. Розмір статутного капіталу фірми становить 25 344 268,04 грн.

Зазначимо, Андрій Іонов – власник львівських ресторанів "Чорний Кіт", "Амадей" та "Вероніка", засновник і президент ДП "Албіс Компані", ТзОВ "Діаніум Трейдінг Ко Лімітед". У 2013 році він придбав аптеку на вулиці Коперника, 1 за ціною 7,5 тисяч за один кв.м.

А у березні цього року міськрада дозволила фірмі Іонова відкрити кафе-бар на другому поверсі цього будинку.

З листопада 2020 року він став почесним консулом Індонезії в Україні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.