Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

площа Ринок, 31

lvivrada.gov.ua

Вівторок, 20 квітня 2021, 14:26

У Львові планують продати приміщення Книжкової криївки

площа Ринок, 31

У місті планують продати комунальне приміщення на Площі Ринок, 31, де знаходиться клуб-книгарня "Книжкова криївка".

Про це йдеться у проекті ухвали, оприлюдненій на сайті Львівської міської ради для розгляду на наступній сесії, що відбудеться 22 квітня.

Згідно із документом, до переліку об’єктів малої приватизації комунальної власності Львівської МТГ, які підлягають приватизації у 2021 році способом аукціону, депутати вирішили включити нежитлове приміщення на Площі Ринок, 31.

Нежитлове приміщення, яке мають продати на аукціоні, знаходиться на першому поверсі будівлі, його загальна площа становить 36,4 кв. м. У тексті ухвали не вказали його стартову вартість.

Станом на сьогодні приміщення орендує приватний підприємець – Олександр Василюк, там знаходиться магазин із продажу книг, газет, журналів "Львівський український книжковий клуб "Книжкова криївка", термін дії договору оренди якого завершується 31 січня 2023 року.

У проекті рішення вказано, що згідно з законом про приватизацію державного і комунального майна, договір оренди зберігає чинність для нового власника приватизованого майна, а в разі якщо покупцем переданого в оренду об’єкта державного майна є орендар, дія відповідного договору припиняється з дня, за яким об’єкт оренди переходить у його власність.

Ще у 2016 році деякі львівські ЗМІ повідомляли, що до власника цієї книгарні міськрада періодично застосовувала штрафи та звинувачувала його  у несанкціонованій вуличній торгівлі, намагаючись розірвати договір оренди.

Зазначимо, 4-поверховий будинок на Площі Ринок, 31, кам’яниця Мазанчівська, збудована в XVIII столітті і є пам'яткою архітектури національного значення. До наших днів вона дійшла у перебудованому вигляді.

Підвал у цій будівлі ще у 2018 році придбав за 5 млн грн у міськради депутат Львівської облради від "Європейської Солідарності" Григорій Козловський, зокрема його фірма ТзОВ "Холдинг "Гранд Готель".

Нагадаємо, у лютому цього року у міськраді сформували перелік із 150 нежитлових комунальних приміщень, які планували продати на аукціоні.

Загалом за останні декілька років міська влада продала приміщення у будинках на Площі Ринок, 19, 20 та 21; у будинках на Площі Ринок, 12 і 13 –за 12 млн грн; на Площі Ринок, 37 – за 45 млн грн.

Додамо, раніше Варіанти дослідили питання із продажем приміщеннь на Площі Ринок у системі ProZorro у статті "Проzorri свистуни Садового".

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.