Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львівська облрада

Понеділок, 5 липня 2021, 15:18

Депутати Львівщини хочуть повернути Шухевичу звання Героя України

Львівська облрада

Львівська облрада планує звернутися до Володимира Зеленського щодо повернення звання Героя України Роману Шухевичу.

Про це йдеться у проекті звернення, яке депутати мають розглянути на сесії Львівської обласної ради, що відбудеться 13 липня 2021 року.

На сайті облради зареєстрували звернення до президента Володимира Зеленського та Верховної Ради щодо присвоєння провіднику ОУН, головнокомандувачеві Української повстанської армії, генерал-хорунжому Романові Шухевичу звання Героя України. 

"Відновлення звання Героя України Романові Шухевичу є не тільки вимогою історичної справедливості, а й однією з вимог Революції Гідності. Шухевич завжди був патріотом та ідеалістом, стійким у власних переконаннях і поглядах, справжнім революціонером, який підпорядковував власні інтереси інтересам ОУН та української справи. Роман Шухевич для мільйонів українців сприймається як Герой.

Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо закликаємо президента України надати Романові Шухевичу звання Героя України" – йдеться у документі.

Ще у квітні 2010 року Донецький окружний адміністративний суд скасував указ президента Віктора Ющенка про присвоєння Шухевичу звання Героя України (посмертно). Суд аргументував своє рішення тим, що звання Романові Шухевичу видали з порушенням закону, "оскiльки вiн не був громадянином незалежної України".

Зазначимо, на початку липня група народних депутатів, серед яких – 20 нардепів з Львівщини, зареєструвала постанову, що рекомендує президенту  повернути звання Герой України Степану Бандері та Роману Шухевичу.

Нагадаємо, у лютому цього року облрада звернулася до президента з проханням повернути звання Героя України Степану Бандері.  

Додамо, раніше Львівська облрада оголосила 2017 рік роком Української повстанської армії та головнокомандувача УПА Романа Шухевича.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.