Новини

Галицький П'ємонт
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

медичний канабіс

focus.ua

Середа, 14 липня 2021, 12:21

18 нардепів з Львівщини не підтримали легалізацію медичного канабісу в Україні

медичний канабіс

Верховна Рада провалила легалізацію медичного канабісу в Україні.

Вчора, 13 липня, Верховна Рада не прийняла законопроект №5596, що надає доступ хворим до медичного канабісу в Україні та регулює його обіг.

"За" проголосували 184 народні депутати, що є недостатньо для прийняття рішення. Законопроект відправили на доопрацювання.

Станом на сьогодні медичний канабіс в Україні заборонений. Цей законопроект повинен був дозволити:

- тяжкохворим можливість лікуватися медичним канабісом в Україні легально;

- українському бізнесу вирощувати рослини канабісу та виробляти з них ліки в Україні;

- українським науковцям досліджувати ці препарати.

Після ухвалення законопроекту мав відбуватися електронний реєстр усіх препаратів на основі канабісу. За потреби правоохоронці могли б перевірити діагноз пацієнта, хто з лікарів виписав ліки, в якій аптеці їх придбали.

Також повинно було здійснюватися ліцензування будь-якої діяльності, пов’язаної з обігом медичного канабісу.

З львівських нардепів законопроект підтримали: Євген Петруняк (Слуга народу), Юрій Камельчук (Слуга народу), Остап Шипайло (Слуга народу), Святослав Юраш (Слуга народу), Мар'ян Заблоцький (Слуга народу), Андрій Герус (Слуга народу), Володимир В'ятрович (Європейська Солідарність), Тарас Батенко (За майбутнє), Ярослав Рущишин (Голос), Галина Васильченко (Голос), Роман Лозинський (Голос), Ярослав Юрчишин (Голос), Наталія Піпа (Голос).

Відсутні на пленарному засіданні: Орест Саламаха (Слуга народу), Тарас Козак (Опозиційна платформа – За життя), Юрій Загородній (Опозиційна платформа – За життя), Андрій Лопушанський (Європейська Солідарність), Микола Величкович (Європейська Солідарність), Олег Синютка (Європейська Солідарність), Степан Кубів (Європейська Солідарність), Софія Федина (Європейська Солідарність), Ярослав Дубневич (За майбутнє).

Були присутні у залі, але не голосували: Андрій Парубій (Європейська Солідарність), Михайло Бондар (Європейська Солідарність), Павло Бакунець (Довіра), Олена Кондратюк (позафракційна).

Утрималися: Ірина Верещук (Слуга народу), Ростислав Тістик (Слуга народу), Микола Княжицький (Європейська Солідарність), Андрій Кіт (Довіра).

Проголосували проти: Михайло Цимбалюк (Батьківщина).

Нагадаємо, 21 травня 2019 року у Верховній Раді зареєстрували законопроект про легалізацію медичної марихуани, а перед цим 16 травня 2019 року Комітет Верховної Ради прийняв законопроект про легалізацію медичного канабісу до розгляду.

За результатами соціологічного дослідження, яке проводили того ж року, 58% українців виступають за легалізацію медичної марихуани, ще 33% – проти.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.