Про це напередодні в ефірі "Громадського радіо" повідомив народний депутат України від ВО "Батьківщина" Михайло Цимбалюк.

На офіційному сайті Мінсоцполітики виставлено на громадське обговорення проєкт постанови Кабміну, яким прописується порядок таких перевірок. Втім така ідея порушує законодавство і Конституцію.За словами політика, інспектори ходитимуть по домівках українців, вивчаючи на практиці, як живуть ті, хто претендує на бюджетні гроші або вже їх отримує.

"Якщо не впустити контролерів до оселі, виплати автоматично припиняються. Це не конституційно, адже житло людини є недоторканним, і потрапити до нього без дозволу власника можна лише за рішенням суду. Крім того, Конституційний суд свого часу вже вказував на неприпустимість припинення соціальних виплат, якщо немає вагомих доказів, що людина отримує їх незаконно", – наголосив Михайло Цимбалюк.

Народний депутат прогнозує, що таку урядову законодавчу ініціативу в парламенті блокуватимуть, оскільки в країні вже суттєво зменшили виплати субсидій, а платоспроможність українців перебуває на низькому рівні.