У місті оголосили конкурс на придбання восьми квартир для відселених мешканців з аварійного будинку на вул. Хімічній, 2.
Департамент житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради оголосив конкурс на придбання житла для відселення мешканців квартир аварійного будинку №2 на вул. Хімічній.
Як йдеться у документі, загалом до кінця цього року у мерії планують придбати для мешканців аварійного будинку вісім квартир на загальну суму у 9 999 853 грн, з них шість – однокімнатні, одна двохкімнатна і трикімнатна квартири:
- однокімнатна квартира – 892 595 грн;
- однокімнатна квартира – 1 032 063 грн;
- однокімнатна квартира – 986 736 грн;
- однокімнатна квартира – 690 366 грн;
- двохкімнатна квартира – 1 373 759 грн;
- однокімнатна квартира – 1 018 116 грн;
- трикімнатна квартира – 2 625 485 грн;
- однокімнатна квартира – 1 380 733 грн.
Площа однокімнатних квартир має становити 45 м², двохкімнатної –53 м², трикімнатної – 80 м². Всі квартири мають знаходитися у Львові, відповідати санітарно-технічним нормам та бути обладнаними внутрішньоквартирними інженерними мережами. У квартирах мають бути встановлені вікна, вхідні двері, міжкімнатні двері, покриття підлоги, сантехнічні прилади, опалення, прилади обліку, виконано фінішне оздоблення стін.
Житло може бути придбаним на вторинному ринку або у новозбудованих будинках, прийнятих в експлуатацію.
Закупівля фінансується за рахунок коштів бюджету Львівської ОТГ.
Нагадаємо у липні цього року депутати міськради виділили 2,5 млн грн на придбання першої квартири для Руслана і Марії Волянських. Загалом міськрада планує придбати квартири для всіх 9 мешканців цього будинку, які станом на сьогодні є виселені з нього, винаймають житло й міськрада сплачує за них орендну плату – 150 тис грн щомісяця. А у бюджеті на цей рік депутати заклали 11 млн грн на придбання для них житла.
Додамо, у 2019 році під час ремонту вул. Замарстинівської компанією "Онур" у будинку на вул. Хімічній, 2, який був збудований у 1939 році без фундаменту, просів фасад і його визнали аварійним. Тоді ж мешканців вирішили відселити.
Причиною руйнування цього будинку у міськраді вважають просідання грунтів під час прокладання підрядною організацією каналізаційного колектора. Натомість депутати міськради вважають, що будинок дав тріщину через новий каналізайний колектор, який збудували занадто близько до нього, а у місті все ще не встановили винних – осіб, які дозволили це зробити.