Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

комунальні послуги

Четвер, 26 серпня 2021, 10:04

Львівгаз і Львівобленерго знову відключатимуть населення від комунальних послуг за борги

комунальні послуги

Облгазам і обленерго знову дозволили відключати населення від комунальних послуг за борги.

Про це повідомила Українська правда.

В Україні зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину.

У п'ятницю, 20 серпня, набув чинності закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж", яким внесли відповідні правки. Президент Володимир Зеленський підписав закон 19 серпня. 

Документом внесені зміни в закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)". 

Зокрема, з нього виключений пункт про те, що на період дії карантину і протягом 30 днів з дня його скасування забороняється припинення або призупинення надання житлово-комунальних послуг громадянам України в разі їх несплати або оплати в неповному обсязі.

Згідно зі змінами, тепер заборона відключати споживачів комунальних послуг у разі наявності заборгованості діятиме тільки на період дії карантинних обмежень "червоного" рівня і протягом 30 днів після їх скасування.

Натомість залишилася заборона на час дії карантину нарахувувати та стягувати неустойку (штрафи, пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також примусове виселення боржників з належного їм житла під час примусового виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Нагадаємо, у березні минулого року облгазам і обленерго заборонили відключати споживачів за несплату в період карантину.

Додамо, станом на 1 липня цього року мешканці Львівщини заборгували за газопостачання 1734,5 млн грн.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.