Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

Львів

Середа, 1 вересня 2021, 14:31

В Україні стартувала податкова амністія

Львів

Від сьогодні до 1 вересня 2022 року в Україні триватиме добровільне декларування активів.

Про це повідомила Українська правда.

Сьогодні, 1 вересня, в Україні стартувала податкова амністія, яка триватиме до 1 вересня 2022 року. Одноразове добровільне декларування активів фізичних осіб дозволить громадянам, які ухилялися від сплати податків, відкрити свої справжні статки та доходи, уникнувши при цьому покарання.

Водночас, особи, які мають право на добровільне декларування та не скористалися ним, вважаються такими, що повідомили про відсутність у власності станом на дату завершення періоду проведення одноразового добровільного декларування активів, одержаних за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори.

Збір з одноразового добровільного декларування – це одноразовий обов'язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору: 5% щодо активів, розміщених на рахунках українських банків; 9% для розміщених за кордоном; 2,5% щодо вартості держоблігацій, придбаних у період з 1 січня 2021 року до 20 червня 2022 року.

Декларантами не можуть бути особи, які з 1 січня 2010 року були державними службовцями або народними депутатами.

Проведення податкової амністії зумовлено запровадженням в Україні плану протидії ухиленню від оподаткування (BEPS) та системи автоматичного обміну податковою інформацією (FATCA), що ускладнить виведення грошей в офшори та інші подібні схеми.

Нагадаємо, у червні Верховна Рада ухвалила закон про одноразове декларування активів фізосіб, виключивши із переліку нардепів і держчиновників.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.