Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»
sajty bukmekeriv

Економіка

Туристичний машрут Сокальщина

Вівторок, 28 вересня 2021, 16:30

Експерти представили концепцію першого туристичного маршруту Сокальщиною

Туристичний машрут Сокальщина

27 вересня  у Сокалі експерти проєкту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» представили концепцію першого туристичного маршруту Сокальщиною, яка включає 15 туристичних об’єктів.

Серед запропонованих об’єктів - перелини архітектури краю, історико-культурні об’єкти, сакральні та природні пам’ятки, які можуть стати магнітами для туристів.
 
Експерт Михайло Рутинський наголосив, що Сокальщина багата на історичні, культурні та природні пам’ятки, тому довелось  попрацювати, щоб включити до маршруту перед усім ті з них, які вже нині можуть оглянути туристи. При формуванні маршруту враховувався його потенціал для розвитку туристичної інфраструктури Сокальщини, можливість створити комфортні умови для туристів. 
 
«Також для нас було принципово, щоб цей маршрут розкривав культурний і духовний потенціал краю, знайомив туристів з його багатою історією і традиціями, а також дозволив  гарно відпочити на природі тим, хто надає перевагу активному відпочинку», - додав  Рутинський. 
 
Карта маршруту включила місто Сокаль, який налічує понад 20 пам’яток архітектури 19-20 ст., село Тартаків (палац і парк 18 ст.) село  Варяж (костел святого Марка), місто Белз (державний історико-культурний заповідник) і знову місто Сокаль, адже це місто готове запропонувати гостям відвідини двох музеїв, сакральних пам’яток, а також можливість ознайомитись з народними ремеслами -  вишивкою і гончарством Сокальщини.  
 
Автори пропонують туристам варіант активного відпочинку, наприклад подолати маршрут можна на велосипеді чи на байдарках. 
 
Під час представлення концепції маршруту відбулось її обговорення за участю експертів, представників громадськості та журналістів. 
 
Наступні етапи, які  будуть реалізовані в рамках проекту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» - ознакування об’єктів нового туристичного маршруту табличками і вказівниками, а також створення інформаційного сайту маршруту. Роботи планують завершити до середини листопада.   
 
Проект «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність» реалізується Сокальською міською радою за підтримки Українського культурного фонду.
 
Мета проекту – розвиток культурно-пізнавального туризму в Сокальській громаді через створення нового культурно-пізнавального маршруту «Туристична Сокальщина. Галицька перлина: історія, легенди та сакральність», який включатиме основні об’єкти історико-культурної спадщини та демонструватиме культурне різноманіття Сокальщини.
 
Нагадаємо, у Сокалі відкрито Туристичний інфомраційний центр. 

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.