Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

Борислав

boryslavrada.gov.ua

П'ятниця, 12 листопада 2021, 11:42

У Бориславі запрацює система моніторингу атмосферного повітря

Борислав

Бориславська міська рада виграла грант від уряду Словацької республіки на запровадження системи моніторингу атмосферного повітря у місті.

Про це повідомила пресслужба Бориславської міської ради.

У вівторок, 9 листопада, Бориславська міська рада отримала перемогу у малих грантів від уряду Словацької республіки з проєктом "Monitoring of atmospheric air in Boryslav City". Проєкт подали на конкурс у червні.

Проєкт передбачає запровадження системи моніторингу атмосферного повітря на території колишніх гірничих розробок нафти й озокериту, які знаходяться в житловій забудові, а саме по вулиці Чорновола у Бориславі. Там встановлять три станції моніторингу якості повітря та мікроклімату, за допомогою яких можна буде спостерігати за якістю атмосферного повітря міста в режимі реального часу.

Як йдеться у повідомленні, на вул. Чорновола у Бориславі в радянські часи побудували житлові квартали, які перебувають під впливом нафтових виливів та вуглеводневих газів, а поблизу одного будинку підходить нафта. 

Систематичний збір та обробку моніторингової інформації з обладнання здійснюватиме персонал відділу екології та сталого розвитку комунального некомерційного підприємства "Центр екології, туризму та сталого розвитку".

"Реалізація цього проєкту забезпечить розв’язання важливої природоохоронної проблеми Борислава − отримання оперативної інформації про забруднення атмосферного повітря парниковими газами. Довготривалі емісії вуглеводневих газів під час гірничих розробок нафтогазового та озокеритового родовищ впродовж 170 років зробили внесок у глобальне забруднення, що виводить зазначену проблему не лише на національний, але й міжнародний рівень. За увесь період експлуатації Бориславського нафтового родовища в повітря потрапило (за різними оцінками) до 10 млрд м3 вуглеводневих газів. Лише за останні 50 років із надр Борислава надійшло понад 30 млн куб. м. нафтових газів. Тому пошук технології розв’язання техногенно-екологічної проблеми Борислава є пріоритетним завданням" − повідомив директор Центру екології та сталого розвитку Мирон Цайтлер.

Нагадаємо, Національна енергетична компанія "Укренерго" розпочинає реконструкцію підстанцій (ПС) 220 кВ "Борислав" на Львівщині.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.