Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

стипендія

Вівторок, 28 грудня 2021, 15:09

Кабмін вперше за п'ять роки підвищує стипендії для студентів

стипендія

З січня стипендії для студентів українських вишів підвищать в 1,5 рази.

Як повідомляли Варіанти раніше, про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №933 від 1 вересня 2021 року.

З 1 січня 2022 року вперше за останні п'ять років зростає розмір виплат студентам. Зокрема, підвищуються стипендії:

- для студентів вищих навчальних закладів, наукових установ, які здобувають Освітній або освітньо-професійний ступінь "молодший бакалавр", освітні ступені "бакалавр"," спеціаліст" або "магістр" – у 1,5 рази з 1 300 до 2 000 гривень;

- для студентів закладів професійної освіти, які здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень "молодший спеціаліст", освітньо-професійний ступінь "професійний молодший бакалавр", освітній ступінь "бакалавр" – з 980 до 1510 гривень;

- для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти – з 490 до 1250 гривень.

Востаннє стипендії для студентів підвищувалися з 1 січня 2017 року.

Нагадаємо, раніше розмір мінімальної академічної стипендії у 2020 році становив: для учнів ВПУ 490 гривень, для студентів вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації – 980 гривень, для студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації – 1 300 гривень.

Додамо, з 2016 року уряд затвердив виплату академічних та соціальних стипендій студентам згідно із якою з 2017 року стипендію отримували не всі студенти, а ті, що зайняли високі місця в рейтингу складеному ВНЗ. А студентам із малозабезпечених сімей та дітям учасників АТО призначили соціальну стипендію.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.