Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Михайло Цимбалюк

fortuna-gazeta.com.ua

Прес-реліз,   Понеділок, 10 січня 2022, 17:30

Ліс необхідно відтворювати, а не безконтрольно рубати – Цимбалюк

Михайло Цимбалюк

Нардеп Михайло Цимбалюк про законопроєкт про ринок деревини, який зараз перебуває на розгляді у парламенті.

Про це повідомив народний депутат України від ВО «Батьківщина» Михайло Цимбалюк, інформує прес-служба Львівського обласного партосередку. 

«Заборону на експорт української деревини можуть скасувати вже найближчим часом. Торік арбітраж між Україною та ЄС визнав, що мораторій порушує Угоду про асоціацію з Євросоюзом.

Саме таким чином ЄС тисне на Україну, бо з 2015 року втратив дешеву сировину. Зараз же ліс-кругляк продають через аукціон. У 2015 році Україна заборонила експорт необробленої деревини (лісу-кругляку) на 10 років.

Проте пізніше нардепи з монобільшості ініціювали перегляд цього питання і намагаються поновити експорт за допомогою законопроєкту про ринок деревини, який зараз перебуває на розгляді у парламенті. Проти цього рішення категорично виступають місцеві громади, екологи та експерти.

Ліс необхідно відтворювати, а не безконтрольно рубати. Складається враження, що українська влада не хоче догоджати навіть нашим європейським колегам, а насамперед дбає про те, як збагатитися за рахунок лісу. Сьогодні це дуже велика проблема, і не тільки екологічна.

Ми бачимо, що відбувається у зоні Карпат, а це п’ять областей. Ми бачимо, що відбувається на Поліссі, на Волині непроста ситуація. Влада має підготувати план відновлення тих ділянок, де нині вирубано ліси. Ліс не тільки треба рубати, його ще треба відтворювати» – наголосив Цимбалюк.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.