Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

пункт пропуску з Польщею

dpsu.gov.ua

Вівторок, 1 березня 2022, 13:02

За п'ять днів кордон з Польщею перетнули близько 300 тисяч українців

пункт пропуску з Польщею

Польсько-український кордон перетнули приблизно 300 тисяч біженців з України.

Про це повідомляє Польське радіо.

Станом на 1 березня, польсько-український кордон вже перетнули приблизно 300 тисяч біженців з України.

За словами речниці Прикордонної служби Польщі Анни Міхальської, на кожному з переходів є місце, де можна відпочити, отримати гаряче харчування та отримати юридичну допомогу.

Також польські прикордонники постійно намагаються збільшити пропускну здатність переходів та ретельно перевіряють кожного, хто перетинає кордон.

"У перший день бойових дій в Україні ми відправили приблизно 30 тис осіб, вчора понад 100 тис осіб. Ми перевіряємо документи. Ми усвідомлюємо, що в цьому натовпі людей можуть бути і ті, у кого є інші цілі, а не втеча від війни" – розповіла Міхальська.

Вона додала, що біженці, яким нема куди тікати, можуть з’явитися в один із пунктів прийому, розташованих поблизу прикордонних переходів. Там вони отримають допомогу і будуть перевезені в місця по всій Польщі, що є готові надати їм допомогу.

Нагадаємо, польські прикордонники спростили формальності при перетині українсько-польського кордону до мінімуму,  а Укрзалізниця призначила низку евакуаційних рейсів з Києва до Львова та на захід України.

Станом на 28 лютого понад 150 тисяч українців за останні чотири дні потрапили до Польщі через пункти пропуску Львівської області.