Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

територіальна оборона Львова

Неділя, 13 березня 2022, 11:19

На Львівщині сформували 66 добровольчих сотень

територіальна оборона Львова

Львівщині сформували 66 сотень добровольців, які допомагатимуть територіальній обороні ЗСУ в області.

Міський голова Львова Андрій Садовий повідомив, що наразі на Львівщині сформували 66 сотень добровольців, які допомагатимуть територіальній обороні ЗСУ в області. 

Про це він заявив вчора, 12 березня, під час відеоконференції з командиром тероборони ЗУС Львівщини Валерієм Курком.

"Сформована 103-тю бригаду тероборони, яка має ареал – область, і є 125 бригада (йдеться про батальон у складі 103 бригади), ареал якої є місто Львів. Досвідчені командири очолили. І станом на сьогодні ми маємо сформовані 66 сотень добровольчих об'єднань, які мають допомагати територіальній обороні, – сказав Садовий. 

Садовий уточнив, що лише половина з 66 добровольчих батальйонів зареєстровані юридично. 

"Вже половина з них юридично зареєстровані, тому що це непростий процес", – сказав він.  

Він пояснив, що добровольчі сотні, це не підрозділи ЗСУ чи тероборони ЗСУ, а тому виникає багато моментів з їхньою реєстрацією. 

"Коли я говорю про територіальну оборону, то це є підрозділи Збройних Сил України, люди проходять певний вишкіл. Звичайно, що є багато своїх нюансів щодо організації процесу, але це бажання людей йти та відвойовувати й воювати", – сказав він.

Нагадаємо, на території Львівської області розташовано сім батальйонів тероборони, після введення воєнного стану у Львові створено восьмий піддрозділ. Про це 17 лютого на сесії Львівської міської ради повідомив командир 103 Окремої бригади територіальної оборони регіонального управління сил територіальної оборони "Захід" Валерій Курко.