Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

земельна ділянка

Середа, 22 червня 2022, 12:54

В Україні видаватимуть безповоротні гранти на створення садів та теплиць

земельна ділянка

Уряд затвердив програми надання безповоротних грантів аграріям на створення садів та теплиць.

Про це повідомила пресслужба Кабінету міністрів України.

Вчора, 21 червня, Кабінет міністрів затвердив програми безповоротних грантів для аграріїв у межах нового проєкту "єРобота". Зокрема, програми будуть спрямовані на створення садів і теплиць.

"Дві наступні програми безповоротних грантів стосуються аграрної сфери. Це створення садів і теплиць. За програмою часткової компенсації вартості створення теплиць розмір гранту – від 5 до 7 млн грн. Очікувана кількість грантів – 3 тисячі на рік. Загальний бюджет програми – 7 млрд грн. Учасниками програми можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії й фермерські господарства, які мають у власності або в оренді землю на строк не менше 25 років" – заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

За його словами, кошти від гранту можна буде витратити на безпосереднє будівництво комплексу, закупівлю технічного обладнання для його роботи, закупівлю посівного матеріалу та добрив. Враховуючи, що сума гранту за цією програмою значно вище, то вводиться принцип співфінансування. Для першої тисячі учасників 70% вартості проєкту фінансуватиме держава, а 30% – сам підприємець.

Щоб отримати грант потрібно подати заявку через "Дію" або уповноважений банк. Ключова вимога – працевлаштування робітників та сплата податків.

Також Шмигаль повідомив, що держава надаватиме від 300 до 400 тис. грн на 1 га садів, що становить близько 70% від середньої вартості висадки.

"Очікувана кількість грантів йтиме не за кількістю підприємств, а за площею насаджень. Зараз ми говоримо про гранти для висадження 10 тис. га нових садів. Загальний бюджет програми – 4 млрд грн. Так само як і з теплицями, отримувачі грантів повинні мати або власну землю, або землю в користуванні щонайменше на 25 років. Проєкт вашого саду може бути від 1 до 25 гектарів. Кошти також надаватимуться не готівкою, а на банківський рахунок для прозорої закупівлі саджанців, обладнання, систем поливу, добрив тощо" – пояснив Шмигаль.

Він додав, що загалом на три програми проєкту "єРобота" держава виділить 16 млрд грн. Частину коштів на підтримку бізнесу виділять іноземні партнери. Такі домовленості вже є з деякими країнами ЄС.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.