Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

обшуки у посадовців ДСНС

СБУ

Середа, 31 серпня 2022, 12:44

На Львівщині та ще у десяти областях України викрили корупційну схему ДСНС

обшуки у посадовців ДСНС

СБУ викрила масштабну корупційну схему в ДСНС, яка полягала в отриманні хабарів за фіктивне погодження документів з питань пожежної безпеки.

Про це повідомляє управління СБУ у Львівській області на своїй сторінці у Фейсбуці.

Спецслужба ліквідувала масштабну корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій України, учасниками якої є посадовці ДСНС та керівники її регіональних підрозділів Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Чернігівській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій та Запорізькій областях, а також посадовці інших держустанов та приватні особи.

Схема полягала у системному отриманні хабарів від підприємців за погодження дозвільної документації.

"Посадовці ДСНС вимагали від керівників великих торгових центрів та компаній хабарі за прискорене погодження дозвільної документації, необхідної для ведення підприємницької діяльності.

Насамперед "схема" стосувалася погодження планів локалізації і ліквідації аварійних ситуацій і аварій на потенційно-небезпечних об’єктах, зокрема у великих торгових центрах, АЗС та інших об’єктах.

За отриманий хабар посадовці ДСНС не здійснювали фактичну перевірку пожежної безпеки в громадських місцях, частина з яких виявилася нездатною забезпечити цивільний захист громадян у момент надзвичайних ситуацій. Зокрема, під час ліквідації наслідків російських обстрілів. Таким чином, вони ставили під загрозу життя та здоров’я громадян України. Щомісячні "прибутки" зловмисників від організованої ними злочинної "схеми" становили понад 10 млн грн" – завили у СБУ.

Правоохоронці провели понад 50 обшуків по всій Україні та викрили десятки посадовців ДСНС, які брали хабарі за фіктивне погодження дозвільних документів з питань пожежної безпеки для громадських будівель і споруд.

Наразі слідчі СБУ повідомили про підозру першим 6 учасникам злочинної групи за двома статтями Кримінального кодексу України: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою; пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.

Досудове слідство триває.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.