Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Винниківський ринок

google.com.ua

П'ятниця, 9 вересня 2022, 12:34

Верховний Суд забирає львівські ринки у доньки Козловського

Винниківський ринок

Верховний Суд скасував рішення про передачу ринків "Підзамче" та "Винниківський" у приватну власність.

Про це повідомляють "Наші гроші. Львів".

Верховний Суд своєю постановою від 30 серпня 2022 року скасував попередні рішення судів, які скасовували наказ Міністерства юстиції України та визнавали право приватної власності на майно ринків "Підзамче" та "Винниківський" за ТОВ "Дари Львівщини", що належали доньці ексдепутата Львівської обласної ради від Європейської Солідарності Григорія Козловського Софії Максимець.

Наразі ринок "Винниківський" перейшов у власність ПП "Галицький шлях" депутата Львівської міськради від ЄС Олексія Різника, а майно ринку "Підзамче" – ПП "Винниківський шлях", яким раніше володів Григорій Козловський, а тепер його племінниця Віталія Дяченко.

Відтак, згідно з постановою Верховного Суду, наразі є чинним наказ Мін'юсту про скасування права приватної власності на ці два ринки.

Зазначимо, зі скаргою на дії реєстраторів звертався міський голова Львова Андрій Садовий, коли майно ринків, що роками здавали в оренду, перестали бути комунальними у 2019 році.

"Дари Львівщини" в судовому порядку оскаржило наказ й виграло і в першій інстанції, і в апеляційній інстанції. Представником компанії в суді виступав депутат Львівської міськради від ЄС Юрій Ломага. Тепер судді Верховного Суду вирішили, що цей спір мали вирішувати господарські суди, а не адміністративні.

Поки тривав цей судовий спір програла справу Львівська обласна прокуратура про витребування майна ринків та скасування державної реєстрації прав власності. Водночас досі триває досудове розслідування у відповідному кримінальному провадженні.

Нагадаємо, у березні 2021 року депутати погодили укладення мирової угоди між Львівською міськрадою та ТзОВ "Дари Львівщини", ПП "Галицький Шлях" і ПП "Винниківський шлях", за якою ринки "Винниківський" та "Підзамче" передали фірмі "Дари Львівщини", що належить дочці Григорія Козловського.

Мировою угодою було передбачено, що Львівська міськрада не матиме в майбутньому жодних претензій до цих фірм, натомість за це місто отримало 18,5 млн грн.

Додамо, влітку 2020 року, за інформацією видання "Наші гроші. Львів", Софія Максимець стала власницею двох львівських ринків – "Винниківського" (вул. Личаківська, 51) та "Підзамче" (вул. Хмельницького, 120). Ці ринки орендувало ТОВ "Дари Львівщини", власницею якого з літа 2019 року стала Софія Максимець. У результаті зміни власників цього підприємства, територія і майно ринків незаконно з комунальної власності перейшли у приватну, зокрема, у власність доньки Козловського.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.