Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

ринок Добробут

Середа, 21 вересня 2022, 10:30

Підприємці ринку Добробут вимагають звільнення заступника міського голови Львова Зубача

ринок Добробут

Підприємці вважають, що Зубач та ряд інших чиновників Львівської міськради відповідальні за побиття громадян працівниками Муніципальної варти. 

Підприємці та працівники ринку Добробут звернулися до керівників фракцій Львівської міської ради з вимогою негайно звільнити: Любомира Зубача з посади заступника міського голови Львова з містобудування, Андрія Зозулю  з посади голови Галицької районної адміністрації Львова, Руслана Ахметшина  з посади в.о. директора ЛКП "Муніципальна варта", а також звільнити працівників ЛКП "Муніципальна варта", які брали безпосередню участь у застосуванні фізичного насильства та використання спецзасобів до громадян під час знесення брам на вулиці Старій.

"Вважаємо, що чиновники міської влади, які виконували рішення виконкому, порушили не лише всі можливі закони держави, але й моральні засади суспільства, а тому їхні дії не можуть залишитися безкарними", – йдеться у відкритому листі підприємців. 

У листі наголошується на тому, що досі ніхто з чиновників не відповідає за це насильство, а тому "повне нехтування законом стає нормою поведінки на управлінському рівні". 

Підприємці та працівники нагадали чиновникам Львівської міської ради, що "відповідно до Статуту тергромади Львова, місцеве самоврядування у Львові здійснюється на засадах: поваги до людської гідності, прав та свобод людини і громадянина, верховенства права, демократії, відкритості та транспарентності, підзвітності та відповідальності перед територіальною громадою м. Львова її органів та посадових осіб".

Вони наголосили на тому, що влада міста утаємничила та не ознайомила їх з текстом рішення виконкому Львівської міської ради, яке стала підставою до силових дій муніципалів. До того ж чиновники мали можливість розв'язати проблему в суді, але обрали силовий метод.

"З текстом рішення ніхто нікого не ознайомив, жодних пояснень ніхто не надав, а тому у підприємців ринку виникли обґрунтовані побоювання, що облаштування автостоянки змінить схему організації руху на вулиці Старій та організацію функціонування ринку загалом, що своєю чергою призведе до перекриття єдиного автомобільного заїзду на територію ринку, який використовується для завезення товарів… Якщо Львівська міська рада вважає, що інтереси громади порушено внаслідок самовільного зайняття комунальних земель, свою правову позицію вона може довести у суді, а надалі виконати рішення суду через органи виконавчої служби. Натомість посадові особи Львівської міської ради обрали швидкий "шлях сили", а не "шлях закону", та, не застосувавши жодних заходів судового врегулювання спору … із невиправданою жорстокістю, вчинили спробу примусового виконання рішення виконавчого комітету", – зазначається у листі.

У листі детально викладено перебіг подій 12-14 вересня, під час яких працівники Муніципальної варти застосували фізичну силу до громадян. Підприємці та працівники ринку Добробут стверджують, що "крім побиття, стосовно підприємців ринку застосовували сльозогінний газ, у тому числі до жінок, внаслідок чого, одна жінка втратила свідомість та була госпіталізована, як наслідок отримала опіки очей".

Підприємці та працівники ринку Добробут також звернулися з відкритим листом щодо свавілля чиновників Львівської міської ради та підпорядкованих їм працівників до громадських організацій, журналістів та блогерів, де просять підтримати їхні вимоги з метою очищення органів місцевого самоврядування від чиновників, які своїми діями зганьбили своє право працювати на територіальну громаду Львова.

Вони закликали громадськість ініціювати звернення до міського голови Львова Андрія Садового з вимогою про негайне звільнення з посад чиновників, які відповідальні за побиття представниками Муніципальної варти громадян. Також вони закликали журналістів об'єктивно висвітлювати діяльності виконкому Львівської міськради та Галицької райадміністрації щодо ринку Добробут заради захисту їх від свавілля чиновників та підпорядкованих їм працівників, а також просять встановити контроль за проведенням правоохоронними органами перевірки щодо дій чиновників Львівської міськради та підпорядкованих їм працівників, які призвели до застосування фізичного насильства та використання спецзасобів до мирних громадян Львова. 

Нагадаємо, що ринок Добробут у Львові забезпечує роботою майже 300 підприємців, реалізаторів і робітників. 2 вересня виконком Львівської міської ради ухвалив рішення "Про облаштування укриття (бомбосховища) у Галицькому районі м. Львова та забезпечення функціонування тимчасової автостоянки". Його текст так і не опублікували з огляду на обмеження воєнного стану.

Як стало відомо пізніше, відповідальним за виконання рішення призначили заступника міського голови Львова з містобудування Любомира Зубача. 12 вересня загін Муніципальної варти Львівської міської ради під час спроби демонтувати брами на вулиці Старій, поблизу ринку Добробут травмував двох мешканців, один з яких звернувся з заявою про побиття до поліції. 14 вересня під час другої спроби демонтувати брами одну жінку госпіталізували до лікарні внаслідок побиття працівниками Муніципальної варти Львівської міської ради. Після цього й створили робочу групу для врегулювання ситуації.

29 вересня відбудеться пленарне засідання чергової сесії Львівської міської ради.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.