Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Економіка

земельна ділянка

Четвер, 22 вересня 2022, 16:59

На Львівщині продали понад 900 земельних паїв

земельна ділянка

Середня вартість 1 га землі в області становить близько 72 тисячі гривень.

Про це повідомила пресслужба Львівської ОВА.

Починаючи з 1 липня 2021 року, на території Львівської області в рамках ринку землі було укладено правочинів на 3142 га, з яких 1200 га – це площі проданих 917 земельних паїв.

За період повномасштабної війни продали 326 паїв загальною площею 448 га.

Як пояснила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман, середня вартість гектара на Львівщині становить близько 72,29 тис. грн, що перевищує середню ціну по Україні майже в 1,7 рази та поступається лише Київській області. 

"Якщо власник таки вирішив продати свій пай, то необхідно пам’ятати, що до 1 січня 2030 року ціна продажу такої ділянки не може бути меншою за нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тис. грн. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,3 рази" – зазначила Тетяна Гетьман.

За її словами, регіони найактивнішим ринком землі за весь період його функціонування (за кількістю угод та площею паїв щодо яких зареєстровані правочини купівлі-продажу): Харківщина (26,09 тис. га), Дніпропетровщина (14,67 тис. га) та Херсонщина (14,42 тис. га).

Додамо, з 1 липня 2021 року в Україні стартував продаж землі сільськогосподарського призначення. До 2024 року купувати землю можуть тільки фізичні особи-українці з обмеженням в 100 гектарів.

Закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.