Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

пункт пропуску

Четвер, 22 вересня 2022, 15:17

В Україні заборонили виїзд за кордон для військовозобов'язаних студентів

пункт пропуску

Чоловіки-студенти іноземних вишів більше не можуть виїхати за кордон під час воєнного стану.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, з 14 вересня виїзд чоловіків-студентів іноземних вишів за кордон під час воєнного стану в Україні неможливий.

"Раніше, ще в березні, рішенням найвищого військового керівництва України було розглянуто надання можливості продовжити навчання тим студентам, які вже навчалися до 24 лютого, і прикордонники виконували цю норму. Проте останнім часом ми бачимо дуже багато спекуляцій, коли масово підробляють документи начебто про навчання в іноземних вишах. Лише протягом липня-серпня ми виявили близько 600 таких документів" – наголосив Демченко.

За його словами, через ці спекуляції найвище військове керівництво вирішило відмовити такій категорії осіб у праві перетину кордону.

"Прикордонники діють у рамках законодавства, яке регламентує перетин державного кордону. Як відомо, чоловікам-українцям від 18 до 60 років загалом обмежений виїзд за межі України. Є винятки, прописані в постанові уряду №57, яка передбачає правила перетину кордону громадянами України, зокрема на період дії воєнного стану. Категорія студентів не підпадає під виняток, і їм не дозволено перетинати кордон на виїзд з України" зазначив Андрій Демченко.

Нагадаємо, раніше в Держприкордонслужбі заявили, що жінки вільні у виїзді з країни.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.