Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Політика

Львів

Вівторок, 4 жовтня 2022, 15:35

На Львівщині виділили лише грантові кошти на реставрацію об’єктів культурної спадщини

Львів

Цьогоріч на реставрацію об’єктів культурної спадщини Львівщини спрямували 4 мільйони гривень грантових коштів.

Про це йдеться у розпорядженні голови Львівської ОВА Максима Козицького № 405/0/5-22ВА від 27 вересня 2022 року.

Максим Козицький вніс зміни до програми охорони, збереження і популяризації історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки.

"Внести зміни до Програми "Охорона, збереження і популяризація історико-культурної спадщини у Львівській області на 2021-2025 роки", затвердженої рішенням обласної ради від 23 лютого 2021 року №71 (зі змінами)" – йдеться у розпорядженні.

Зокрема, цьогоріч фінансування цієї програми встановили у 4 332,69 тис. грн – це кошти небюджетних джерел (грантові кошти). З обласного бюджету на реалізацію цієї програми у 2022 році не було передбачено жодної гривні.

Натомість у 2021 році програму профінансували на 20 330 тис. грн з бюджету Львівщини.

За 4,3 млн грн в рамках цієї програми профінансують проєкти, що реалізуються на території Львівської області із залученням Міжнародної технічної допомоги. Йдеться про виготовлення науково-проєктної та проєктно-кошторисної документації й виконання першочергових протиаварійних робіт та комплексні реставраційні роботи на об’єктах культурної спадщини Львівщини.

 

Департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА Козицький доручив забезпечити цільове використання коштів та виконання програми.

Додамо, станом на 18 квітня, за даними Міністерства культури та інформаційної політики, російські агресори зруйнували 200 об’єктів культурної спадщини України.

А у травні комісія культури Львівської облради закликала президента, уряд та ВРУ евакуювати культурні цінності з територій можливих бойових дій у безпечні регіони.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.