Новини

Посібник для журналістів
ПАТ «ОКСІ БАНК»

Соціум

пам'ятка культури

П'ятниця, 28 жовтня 2022, 16:32

В Україні російські агресори зруйнували 500 пам'яток культурної спадщини

пам'ятка культури

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну російськими військами було знищено 500 об’єктів культурної спадщини України.

Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики України.

Станом на 26 жовтня, за даними Міністерства культури та інформаційної політики, з 24 лютого, початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, російські агресори зруйнували 552 об’єкти культурної спадщини України.

Зокрема, з них: 171 пам’ятка, 146 об’єктів цінної історичної забудови, 58 монументів та творів мистецтва, 44 музеї.

"Сумна статистика пошкоджень та руйнувань об’єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури продовжує зростати. Станом на 26 жовтня МКІП верифікувало 552 епізоди пошкоджень та руйнувань.

За інформацією від обласних адміністрацій, загалом ушкоджень зазнало майже 1000 об’єктів культурної інфраструктури. Крок за кроком ми верифікуємо та доповнюємо ці дані, насамперед в частині культурної спадщини" – наголосила заступниця міністра Катерина Чуєва.

Найбільше постраждалих об'єктів виявили у Донецькій області – 59, Харківській – 51, Київській – 30 та Луганській – 25.

Нагадаємо, 24 лютого Росія розпочала повномасштабну війну проти України, тоді ж в Україні ввели воєнний стан, який продовжили до 21 листопада.

Приєднуйтесь до нашого нового каналу в Telegram

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.

Варіанти - онлайн газета новин Львова. Інший погляд на львівські новини та новини львівщини. Завжди свіжі новини про Львів, про львів'ян і не тільки. Тут новини у Львові оновлюються постійно.